VEILIGHEID VEILIGHEIDSCOMPETITIE GELEEN DE OUDE GARDE Weet U nog wel, dat er in de diverse magazijnen altijd van allerlei soorten veiligheidsartikelen in voorraad zijn, die iedereen nog steeds gratis ten gebruike kan krijgen, om zichzelf te beschermen tegen ongevallen? Iedere dag nog vinden er ongevallen plaats doordat de persoonlijke beschermingsmiddelen niet worden gebruikt. Gebruikt U deze beschermingsmiddelen regelmatig? U niet? En U, U ook niet? Beschermt U Uw ogen tij dens het werk? En Uw hoofd, Uw gezicht, Uw longen, Uw tenen, Uw oren? En U, doet U het wel? Dat is verstandig, want door het gebruiken van de beschermingsmiddelen het woord zegt het al beschermen we onszelf en sluiten we het risico van ongevallen uit. Blijft U evenwel van mening, dat U er met alle geweld voor moet zorgen, dat de fabrieksarts aan het werk blijft, denkt U dan eens aan de spreuk van Dr. J. A. Pi- card: „Metaalsplinters vliegen in het rond, „Wilt U „bril" of „geleidehond?" Dan volgt hier nog nieuws van de Veiligheidscompetitie uit Geleen. Op 3 oktober 1962, 113 dagen na de officiële start van de Veiligheidscompetitie, was er vreugde in de leerling werkplaats. De leerlingen onder leiding van hun leer meester de heer Maessen hadden als eerste de score van 100 dagen veilig werken. Deze vreugde heerste ook bij de bedrijfsleiding en staf, want al vroeg zagen wij Hr. Wouters en Hr. Kop, geflankeerd door de fabrieksbazen, de jongelui en hun instructeur in de werkplaats komen gelukwensen met het behaalde re sultaat. Na deze gelukwensen waren de jongelui in de cantine de gast van de bedrijfsleiding, waar ze werden toegesproken door Heer Wouters, die het belang van veilig werken kop pelde aan het belang van de jongelui zelf. O.a. geen pijn lijden, geen schade aan het inkomen, misschien schade aan de zakcenten, geen kans op blijvende verminking voor het leven, wat hij juist omdat ze met hun jeugd nog zo'n lang leven voor zich hebben, vurig hoopte. Jullie kunt trots zijn als jongste loot aan onze arbeidsgemeenschap, het eerste dit resultaat te hebben bereikt. Veel succes voor de volgende 100 dagen, probeer de oudere collega's voor te blijven, jullie hebben alle kans. Na de limonade, de koek en de koffie die werd aangebo den besprak Hr. Kop het hoe en waarom van de 13 verlies- dagen, want jullie hadden al 13 dagen eerder hier kunnen zitten. Het onderzoek heeft uitgewezen dat dit ene ongeval voorkomen had kunnen worden. Naast de aandacht voor persoonlijke veiligheid, is het van het allergrootste belang, te denken aan de veiligheid van de mede-arbeider. Dat was in dit geval even vergeten. Als je met 2 man een plaat op de vlaktafel moet leggen moet niet de een zonder waar schuwen los laten zodat de ander met zijn vingers er onder komt. Zo was dit ene ongeval ontstaan. Jullie moet steeds denken „wij werken gezamenlijk en niet IK alleen". Het motto als i k het maar kwijt ben is onjuist. Gezamenlijk overleg „hoe doen we dit" is een belangrijk punt bij veilig werken. Goede afspraken, elkander begrijpen, bedacht zijn ook op de veiligheid van de partner. Alleen bij goed samenspel tussen allen, is de veiligheid ver zekerd. De laatste 100 dagen hebben dit bewezen. Wij hebben jullie zo juist allen geluk gewenst, ook onze Directie wil hierbij haar gelukwensen voegen en doet dit met een blijvend aandenken aan dit goede resultaat, in de vorm van een gereedschapset, die je trots aan een ieder kunt laten zien mits je er bij vertelt waarvoor je het ge kregen hebt. Men zal jullie dan met andere ogen bekijken. W. Groeneweg De heer W. Groeneweg trad op 25 juli 1936 in dienst van de Werf Gusto, waar hij werd tewerkgesteld als crasseur bij de afdeling Scheepsbouw. Later werd hij belast met de functie van samensteller. Op 28 september 1962 werd hij, na ruim 26 jaren dienst, gepensioneerd en trad hij toe tot de Oude Garde. Moge hij er nog vele jaren deel van uitmaken. K. J. Degenkamp Er is een tijd van komen en er is een tijd van gaan. Voor de heer K. J. Degenkamp liggen deze tijdstippen wel ver uit elkaar. Hij kwam op 28 november 1929 bij de Werf Gusto in dienst en hij ging op 5 oktober 1962 met pen sioen. Bijna 33 jaar heeft hij bij ons gewerkt; eerst als smid, later als magazijnbediende. Wij wensen hem van harte nog een lange diensttijd bij de Oude Garde toe! (0) 85

Het Zeskant | 1962 | | pagina 5