GUSTO'S - MUZIEK-VERENIGING Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs Gusto's Muziekvereniging heeft op 24 januari 1963, in het Paasage-Theater te Schiedam, weer aan den volke laten horen, hoe het met haar muzikale prestaties gesteld is. De zaal, die we in vroegere jaren wel eens stampvol hebben gezien, toonde ditmaal verschillende lege plekken. De oor zaak daarvan mag naar onze mening niet worden toege schreven aan hetgeen werd geboden, maar wel aan de slechte weersomstandigheden en aande televisie! De thuisblijvers hebben ongelijk gehad, (want Gusto's Muziekvereniging heeft onder leiding van haar dirigent B. Boerman een zeer aantrekkelijk programma uitgevoerd. Na het openingsnummer, waaraan ook de drumband mede werking verleende, heeft de voorzitter, de heer K. J. Velt- huizen, de aanwezigen verwelkomd en twee leden van het gezelschap, die 40 jaar lid van de vereniging waren, ge huldigd. Hierna was het woord aan de vice-voorzitter, die tot taak had de voorzitter te huldigen, die eveneens gedu rende 40 jaar lid van de Muziekvereniging was. Uit handen van de Voorzitter van de Schiedamse Gemeenschap mocht de heer Velthuizen de penning van verdienste van die Gemeenschap in ontvangst nemen. Al de waarderende woorden, die bij deze huldigingen werden uitgesproken, werden door een hartelijk applaus uit de zaal onderstreept. Een dankbaar applaus klonk ook na ieder nummer, dat hierna ten gehore werd gebracht. Het slotnummer had weer de medewerking van de drumband. Voor een deel van deze Finale had de heer Boerman de dirigeerstok overgegeven aan de heer Krommenhoek, die zich op uitstekende wijze van zijn tijdelijke taak kweet. Na de pauze werd een cabaretvoorstelling gegeven onder leiding van Gerry Roeland. Accordeons, equilibristen, tram poline, acrobatie en - als ster van de avond - Toby Rix; alles bij elkaar een prettig programma, waarmede de toe schouwers zich uitstekend vermaaakt hebben. Gusto's Muziek-Vereniging kan op een zeer geslaagde avond terugzien. De Jaarbeurzen in Utrecht zijn dingen, waarvoor we in het algemeen slechts zijdelings belangstelling hebben. Dat we er ditmaal over schrijven, vindt zijn oorzaak in de omstandig heid, dat de van 11 tot en met 19 maart a.s. te houden Voorjaarsbeurs voor een belangrijk deel gewijd zal zijn aan de scheepsbouw. Er zal op het gebied van scheeps bouw en scheepvaart van alles te zien zijn. We noemen: scheepsdieselmotoren, drijfwerk, tandwiel kasten, koppelingen, schroeven, navigatie-apparatuur, com- municatie-apparatuur, reddingsmateriaal, enz. Er is een afdeling hydrauliek en pneumatiek. Dan de zware electro- techniek met installaties, onderdelen en materialen voor de opwekking, het transport en de distributie van electrische energie. Verder installatiematerialen, electromotoren, be- drijfsverlichting pn electronische apparatuur, en ten slotte gereedschappen voor metaalbewerking en las-apparatuur. Tijdens de Voorjaarsbeurs zal een aantal congresdagen worden gehouden, waarbij actuele onderwerpen, betrekking hebbend op scheepsbouw en scheepvaart, worden be handeld. 14 (0)

Het Zeskant | 1963 | | pagina 10