KETELMAKEN AAN DE EVENAAR ■■ft'™ illSlr Niemand heeft ze ooit geteld, maar er schijnen toch tussen de twintig en dertig miljard mensen op onze aardbol rond te dartelen. Je zou zeggen, dat tussen al die miljarden wel een paar vaklui moeten zitten, die een reparatie aan een ke tel in een stoombaggermolen kunnen uitvoeren. Wanneer dan twee vakmensen uit Amsterdam worden gehaald om die reparatie ongeveer aan het andere einde van de wereld uit te voeren, wordt het interessant. Dit is onlangs gebeurd met twee medewerkers van I.H.C.- vennoot Verschure: de heren J.H. Jonker (plaatconstruc- tiewerker, maar van oorsprong een degelijke ketelmaker) en L. IJff, een ketellasser van het goede merk, dat óók zeld zamer wordt. Zij zijn bijna twee maanden in de Afrikaanse staat Ghana geweest, om een groot aantal steunbouten van de ketel in de emmerbaggermolen Libération te verwisselen. De molen, indertijd bij I.H.C. Holland gebouwd, voert daar een groot werk uit voor het Belgische aannemersbedrijf Ackermans Van Haaren. RUSTIG BEKIJKEN De Lockheed Electra van de K.L.M. is weer even een ander vervoermiddel dan het busje, waarmee de chauffeurs Arie en Nico de Verschurelingen tussen machinefabriek en werf vervoeren. De twee uitgezondenen behoren niet tot het soort mensen, dat daar meteen al diep van onder de indruk is. Zij bleven het allemaal heel rustig bekijken, maar wel aandachtig. Op twee punten waren zij gespitst: op het werk, dat weinig zou verschillen van hetgeen zij vroeger hadden gedaan en op de mensen, die wèl anders zouden zijn. Omdat zij voor het een zowel als voor de ander belangstelling hadden, is de reis ook voor henzelf een succes geworden. aSKW»* De „Libération" Mensjes aan de evenaar V

Het Zeskant | 1963 | | pagina 14