3 VERGADERING van de IDEEËNBUSCOMMISSIE gehouden op dinsdag, 26 februari 1963 Idee no. 5. C. Plaisier. Het spalken van huidstuiken. De voorgestelde werkwijze is bij het bedrijf te Slikkerveer toegepast en geeft een goed resultaat. Premie 40, Idee no. 15. J. L. Hokke. Stoelen voor het boren van hoekstaal met de radiaalboormachine. Dit idee is reeds uitgevoerd en voldoet zeer goed. Premie 25, Idee no. 17. J. Leerentveld. Gelijktijdig verstellen van het blad en het verlengblad van de van- diktebank. Het idee is bruikbaar en uit voerbaar, al zal de voorgestelde construc tie nog moeten worden gewijzigd. Premie 25, Idee no. 19. F. Meijdam. Hoekstaal voor het hijsen van goten. Het idee voorkomt de beschadiging van de bouten in de goten. Het is reeds toegepast en werkt goed. Premie 30, Idee no. 20. F. Meijdam. Het aanbrengen van halfronde koppen aan de sleden. Door de toepassing van dit idee wordt beschadiging van de sle den voorkomen, althans beperkt. Premie 25, Idee no. 22. J. van Holten. Betere wijze van behande ling van polyester mallen. Toepassing van het idee geeft een groter zekerheid, dat de boot gaaf uit de mal zal komen en voor komt beschadiging van de mallen. Premie 75,-—. Idee no. 23. M. den Held. Nieuwe methode voor het schoonmaken van lasruitjes. De voorge stelde werkwijze is goed; het schoonmaken dient evenwel in het magazijn te geschie den. Het geeft enige besparing. Premie 10, Idee no. 24. J. Waterreus. Afdichten van pijpen van zonnetenten enz. door plastic doppen. Dit idee is zeer goed; het geeft een besparing op het laswerk en zal in voorkomende ge vallen worden toegepast. Premie 50, Idee no. 25. P. de Hertog. Verbetering van spangereed- schap voor het laswerk. Dit idee betreft een verbetering van bestaande spangereed- schap, waardoor dit een grotere bruikbaar heid krijgt. Premie 25, Idee no. 1. D. v. d. Blom. Verrijdbare boortol op hou ten brugdek en het doorboren van het hou ten dek op de langsliggers. Dit idee is juist en is reeds met succes toegepast. Het geeft een besparing op het aantal werkuren. Premie 50, Idee no. 2. W. v. d. Wilt. Verstelbare jukken voor het bouwen van stellingen. Dit idee geeft een besparing van tijd en materiaal bij het stel lingmaken. Premie 50, Idee no. 3. G. Mulder en H. W. Rook. Het veranderen van de balans voor het transporteren en draaien van kokers. De voorgestelde werk wijze geeft enerzijds een gemakkelijker ma nier van werken en anderzijds voorkomt men beschadiging van de staaldraden. Premie 50, Idee no. 7 (1962) wordt aangehouden tot de volgende vergadering; idee no. 21 (1962) kwam niet voor een be loning in aanmerking. „Ik heb nergens zo'n veel hekel aan als ja-broersspeciaal wanneer ze „nee zeggen! 32 (0)

Het Zeskant | 1963 | | pagina 12