J eugdvakantieda Laat men toch vooral alle oorzaken, die tot ongevallen kunnen leiden, wegnemen. Vooral aan boord van de schepen kan er op dit gebied nog veel worden gedaan. Samenwerken, veilig werken, samen veilig wer ken; dat moet de leus zijn, want alleen door een goede samenwerking op het gebied van de veiligheid kan het door ons allen gewenste re sultaat worden bereikt. "Mijne Heren., hartelijk bedankt voor de mede werking, geluk gewenst met het bereikte re sultaat en op naar de volgende 200 veilige dagen!" Dat was het einde van de gloedvolle toespraak van de Veiligheids-inspecteur. Hierna vond de loting plaats tussen de 12 ploegen, die zou beslissen, welke ploeg de wis selbeker een jaar lang in zijn bezit zou krijgen. De ploeg van de onderhouds-electriciëns kwam als "bekerhouder" uit de bus. Een leerling van de bedrijfsschool Machinebouw, bekerhouder 1961/62, heeft daarop, vergezeld door de leer meester, de beker overgedragen aan de heer H. Dijkstra, de "aanvoerder" van de electri- ciëns. Vervolgens werd aan de deelnemers een ge schenkje uitgereikt. Verder was er koffie en koek en een vrolijke stemming. "Het is de bedoeling, dat de extra vacantie- dagen van de jeugdige werknemers zullen wor den besteed voor doeleinden, welke hun alge mene ontwikkeling bevorderen." Aan bovenstaande toelichting op het desbe treffende artikel van de C.A.O. werd voldaan, door een deel der leerlingen te laten deelnemen aan het te Rotterdam gehouden Jeugdfestival en met de overigen een drietal excursies te houden. Van die excursies ontvingen we van de deelnemers een verslag, dat hieronder volgt. Ie dag. De woensdag, dat we op excursie zouden gaan was eindelijk aangebroken. Met een bus van de Snelle Vliet gingen we naar Wageningen, waar het Scheepsbouwkundig Proefstation werd be zocht. Daar werd ons verteld, hoe er in dat bedrijf wordt gewerkt. De bezichtiging was zeer inte ressant en er werd getracht ons in een zo kort mogelijke tijd zoveel mogelijk van het werk te vertellen. Daarna werd er gegeten bij het Bad Restaurant Ouwehand te Rhenen. Het eten was prima en we lieten het ons dan ook goed smaken. Na de lunch werd een bezoek gebracht aan het Openlucht Museum te Arnhem, waar veel be langwekkende dingen te zien zijn. 2e dag. Om 8 uur 's morgens vertrokken we in een vrolijke stemming van de Werf; het was mooi weer en de zon scheen. In de bus hadden we een pic-up, zodat we allemaal platen konden draaien en dat hebben we gedaan ook! Nadat we in een café met speeltuin in Haastrecht koffie hadden gedronken, gingen we naar Utrecht om een bezoek te brengen aan het Spoorwegmuseum. Dat was erg mooi; al die oude locomotieven en wagons, die we alleen van een plaatje kennen, zagen we nu voor ons. Na het bezoek aan het Spoorwegmuseum gingen we naar Lunteren, waar in het Pannekoeken- huis werd gegeten. Daarna verder naar Harder wijk, van waar we een rondvaart maakten over het IJsselmeer langs de Zuiderzeewerken. We hebben het aan boord best getroffen, want er was ook een groep meisjes op die boot. Na de rondvaart gingen we weer in de bus. Terug naar Schiedam! 3e dag. De derde dag gingen we weer in de richting Utrecht. En weer was het koffiedrinken in Haastrecht. Het doel van de tocht was de "Demka" in Utrecht; de bekende staalfabrie ken. Hier werden we met een kopje koffie in de cantine ontvangen. De rondleiding begon in de gieterij, waar het wel interessant was, maar ook erg vuil! We konden het machine- en het handvormen zien en ook het gieten kon van dichtbij worden bewonderd. Voorts werd een bezoek aan de bankwerkerij gebracht, maar dat was voor ons geen onbekend werk. De walserij voor draad en profiel was voor ons nieuw en dus interessanter. We moch ten er echter in verband met het gevaar van het gloeiende staal en de afspringende vonken niet te dichtbij komen. Inmiddels was het tijd geworden om de inwen dige mens te versterken, hetgeen gebeurde bij de Anna-hoeve. Daarna ging het naar de N.C.R.V.-studio in Hilversum. Daar hebben we maar een beperkte rondleiding gehad, omdat er in verschillende studio's opnamen werden gemaakt en er op het tijdstip van ons bezoek maar drie studio's vrij waren. Toen werd de terugtocht aanvaard, waarbij nog eenmaal werd gestopt om een consumptie te gebruiken. Daarna terug naar Schiedam. En hiermede was een eind gekomen aan drie gezel lige en leerzame dagen. Dank aan de leiders, die zo goed voor ons hebben gezorgd en aan de Directie, die deze excursies mogelijk hebben gemaakt.

Het Zeskant | 1963 | | pagina 10