Het Geschenk We hebben vóór ons het Zeskant van October 1962, waarin we lezen, dat de heer Bieze bij de aanbieding van het geschenk van het perso neel bij het eeuwfeest van de Werf de vraag heeft gesteld: "Wat stelt het nu voor; wat wil het plastiek uitbeelden?" En hij voegde daar als antwoord aan toe: "U mag, wat dit betreft, Uw gedachten de vrije loop laten. Het plastiek pretendeert niet iets te willen uitbeelden." Hoe de mening van de personeelsleden over het plastiek was, nadat zij kennis hadden kunnen nemen van het model? Laten we daarover liever maar zwijgen, maar veel waarderende woorden hebben we toen niet gehoord. Wel zijn er in middels verschillende namen voor het kunst werk in omloop gekomen. We hoorden spreken over "Ivanhoe", over "Don Quichotte" en over "Manneke Pis". En misschien zijn er nog wel meer, die we niet gehoord hebben. Na de aanbieding van het model is de schepper van het werk, Gust Romijn, aan het werk ge togen en heeft hij het eindresultaat afgeleverd. Nu staat het opgesteld op het terrein vóór de Directiekamers, waar vroeger de pijpenopslag was. Dat terrein is inmiddels veranderd in een fris, groen grasveld. En daarin is een zeskantig basin, waarin het plastiek is opgesteld. En wat vinden we er nu van? Ja, het is toch nog niet zo gek (als we eerst dachten). Als je het zo bekijkt is het zeker niet lelijk (zoals we eerst dachten). Neen, het valt erg mee! Je moet er even aan wennen, maar dan komt er een ogenblik, waarop je zegt; "Het dóét toch wel wat!" En we veronderstellen, neen, we weten haast wel zeker, dat er een tijd komt, waarop we van het aanvankelijk zo verguisde plastiek zullen zeggen; 't Is een mooi ding, hoe dan ook!" N.B. Het plastiek werd op 27 juni 1963 door de heer J. Bieze officieel aan de Directie overgedragen.

Het Zeskant | 1963 | | pagina 11