te vergaren om te gaan pakken; het was grappig om dat te zien, ze kwamen handen en voeten te kort door het gestamp en geslinger van het schip. Volle koffers werden weer met een on verwachte haal geheel lege koffers. Woensdagnacht 13-3-1963 passeerden we Dur ban. Het weer begon beter te worden. De vol gende dag was het aan boord een hele drukte. Iedereen ging nu pakken, spullen werden uit alle hoeken en gaten vandaan gehaald, de mensen werden nerveus, hadden geen rust meer; het was plotseling alles veranderd in een en al activiteit. Tenslotte lopen we op de ochtend van 15-3-1963 te 8 uur geheel gepavoiseerd de haven van Lourengo Marques binnen. Aan de wal staan al hele drommen mensen, boten beginnen te blazen, wij groeten met onze luchtfluit netjes terug. Te ongeveer 8.30 uur liggen we dan eindelijk afgemeerd; van boord en aan boord mag nog geen mens, er worden handen gedrukt en er wordt druk heen en weer gepraat, velen kunnen hun tranen niet bedwingen, het is een roerend weerzien voor iedereen. Als het schip vrij wordt gegeven, wordt het aan boord een hele drukte. De koffers, die op zee met moeite ingepakt zijn, worden nu weer uitgepakt om al het moois wat gekocht is aan moeder de vrouw te laten zien; tenslotte waant men zich beneden in de verblijven alsof men in de Bijenkorf rond loopt. Er wordt gepast en gemeten met japonnen, lap pen stof, schoenen enz. Het is feest, groot feest, het behouden weerzien en de behouden vaart worden gevierd. Tegen het middaguur is de rust weergekeerd en is iedereen dolgelukkig op weg naar huis. Beneden in de verblijven is deze veldslag nog zichtbaar aan papier, dozen, schillen enz., maar och, wie daar aanmerking over maakt is een kniesoor. Na een week van rust wordt het schip klaar gemaakt om te gaan baggeren. Ook dat verloopt goedwe ondervinden wel enige tegenslag, maar ja kinderziekten vind je altijd aan nieuwe spul len en al gauw overwinnen we ook dat en is iedereen tevreden met dit produkt van I.H.C. Holland. Lourengo Marques T. M. Vermaat Lourenfo Marques behalve in Mozambique daar groeien ze aan de boom Ecsal is onze vertegenwoordiger in Mozambique

Het Zeskant | 1963 | | pagina 16