[LEA JUBILEA JUBILEA De 22ste mei 1963 was voor de Werf Gusto een bijzondere dag. Niet alleen omdat die dag het tweede deel van de grote brug van Brienen- oord werd geplaatst, maar ook omdat het die dag de eerste maal was, dat een vrouwelijke beambte van de Werf haar zilveren jubileum vierde. De primeur viel ten deel aan mejuffrouw W. L. Matthijssen. Haar mede-jubilarissen waren de heren J. P. Albers, J. van Putten en J. Ververs, die bij de ontvangst door de Directie allen vergezeld waren van hun echtgenoten. De jubilarissen (eigenlijk moeten we zeggen: jubilaresse en jubilarissen) werden toegespro ken door de heer F. Smulders. Deze wees er op, dat de Werf hier en daar wel eens een bouwkeet nodig heeft. Als zo'n keet gedurende het karwei overeind blijft staan, is het goed. Veel langer behoeft hij niet mee te gaan. Maar als er een nieuwe fabriekshal nodig is, dan begint men met stevige palen in de grond te slaan, die het gebouw jarenlang kun nen dragen. Wanneer spreker nu de onder neming met een gebouw vergelijkt, dan kan hij zeggen, dat er verschillende economische stro men hebben gewoed, maar dat het gebouw stevig is blijven staan, dank zij de palen. Wat de palen voor een gebouw zijn, zijn de jubilarissen voor de onderneming. Zij hebben 25 jaar lang de onderneming gesteund en er hun beste krachten aan gegeven. Hiervoor is spreker erkentelijk en hij wil deze erkentelijk heid onderstrepen met een tastbaar blijk van waardering. Nadat hij de jubilarissen het zil veren Gusto-insigne had opgespeld, overhan digde hij hen een gouden horloge en een ge schenk onder enveloppe. Voorts wees spreker er op, dat de Directie ook de echtgenoten van de jubilarissen dank ver schuldigd is omdat zij er door haar zorgen aan hebben medegewerkt, dat de mannen opgewekt hun arbeid konden verrichten. Hij overhandigde de dames daarop een doos bonbons, waarbij mej. Matthijssen een doos bonbons voor haar moeder in ontvangst mocht nemen. Ten slotte reikte spreker namens de Neder landsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel de vererende getuigschriften, met de bijbehorende zilveren legpenningen, van die Maatschappij uit. Hierna bleef het gezelschap nog enige tijd bij een onder het genot van een kopje koffie. De ontvangst werd besloten met een bezoek aan de modellenzaal. 52 (0)

Het Zeskant | 1963 | | pagina 8