„De nieuwe standaardzuiger: „I.H.C.-Beaver" In het juninummer van Het Zeskant van dit jaar bent u de naam en het merk I.H.C.-Beaver voor het eerst tegengekomen. Als u dat artikel toen niet al te best hebt gelezen, hebt u wellicht gedacht, dat die ene kleine snijkopzuiger, waarover wij toen schreven, die naam droeg. Wij willen graag nog eens over de I.H.C.-Beaver spreken. Met deze naam wordt namelijk een serie standaardzuigers aangeduid, die wij in serie en het liefst zelfs aan de lopende band gaan bouwen, om hem, bij wijze van spreken, zo maar over de toonbank te kunnen verkopen! Er blijkt op de hele wereld een grote vraag te zijn naar kleine, handige, demontabele en daar door makkelijk vervoerbare snijkopzuigers. Deze bijzonder handige machines kunnen ge bruikt worden bij de wegenbouw, bij de aanleg van brugopritten, bij het opspuiten van bunga low- en industrieterreinen, de aanleg van jacht havens en visvijvers, zandwinning, grondverbe tering, het schoonmaken van bezinkvijvers en nog veel meer. De I.H.C. Beaver is niet zo maar plotseling geboren. Deskundigen hebben een ontwerp uit gedokterd; dit onder elkaar grondig besproken; er is een prototype gebouwd. Daarmee zijn uit voerige proeven gedaan. Nu hebben wij aan al onze agenten, en dat zijn er op het ogenblik bijna 100, verteld dat zij alle aannemers en overheidsbedrijven, die er maar éven interesse voor kunnen hebben, moeten gaan inlichten over de I.H.C. Beaver stan daardzuigers. Bovendien, zo hebben wij gezegd, kan deze zuiger op zeer korte termijn geleverd worden. Alhoewel wij LH.C. Beaver nog maar net aan de wereld voorgesteld hebben, blijkt er veel belangstelling voor te zijn. Maar laten wij U nu eerst de I.H.C. Beaver se rie voorstellen: Er worden drie typen uitge bracht, de Cub, waarvan de persleiding 6" of 8" kan zijn, de Master met 10" of 12" en de King met 14" of 16". Onderdelen worden in voorraad gehouden, wat een snelle levering bevordert. De centrale be diening kan door één man geschieden. Heel belangrijk is het dat de snijkop en de lieren hy draulisch worden aangedreven. Uit de hierbij geplaatste opengewerkte teke ning kunt U zien dat de hele zuiger uit een hoofdponton met vier zijpontons bestaat. Voor vervoer over de weg of per trein kan het hele geval in vrij kleine eenheden gedemonteerd worden. Er valt over deze kleine zuigers nog veel meer te vertellen. Maar met deze gegevens kunt U er in ieder geval al over meepraten. Dat er tussen het punt „belangstelling tonen van de klant' en de aflevering maar een heel korte termijn behoeft te bestaan zal U blijken uit het volgende verhaal dat wij van onze ven noot J. K. Smit ontvingen. „Eer een projectnummer (aanbieding) zegevie rend kan worden omgezet in een ordernum mer (opdracht) wil er in 99 van de 100 ge vallen eerst wel behoorlijk wat water door de Nieuwe Waterweg stromen. Nou ja, het Noord zeekanaal mag het ook wel zijn als het over onze verbindingen met de Noordzee gaat! De order die wij op een standaard snijkopzui ger, een „I.H.C.-Beaver Master", voor een Franse firma mochten boeken, was nu net zo'n geval nummer 100. Gaat U maar na: aanbiedingen: 14 februari 1963 bestelling: 16 juli 1963 en als dit artikel onze lezers via Het Zeskant onder de ogen komt is het werktuig met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid afgele verd en in Frankrijk aan het werk. Dus: aflevering: september 1963". Wij hopen dat deze laatste ontwikkeling van onze technische mensen mag leiden tot veel op drachten! lUCBeA/Ef?

Het Zeskant | 1963 | | pagina 13