Uitreiking Bemetel-diploma's Schoolraadverkiezing 1963 Op vrijdag, 4 oktober 1963, des morgens te 11.30 uur, vond de uitreiking plaats van de Bemetel-diploma's aan de leerlingen van de Bedrijfsschool, die voor de in juni j.l. gehouden examens zijn geslaagd. Voor deze uitreiking waren, behalve de geslaagden, bijeengekomen de leermeesters, de heren de Raay en Termond, de Maatschappelijk Werkster en de Personeels chef. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer F. Smulders, die zeide, dat er in een onderneming als de Werf Gusto altijd prettige en minder prettige dingen te doen zijn. Dit geldt voor iedereen, van de eenvoudigste werk man tot de Directie. Het uitreiken van de Bemetel-diploma's noemde spreker nu een van de prettige taken. Zeven leerlingen van onze Bedrijfsschool heb ben met goed gevolg het Bemetel-examen af gelegd. Zes daarvan zijn hier aanwezig; de zevende kon in verband met een verandering van zijn militaire adres niet meer tijdig worden gewaarschuwd. De geslaagden hebben getoond, dat zij tijdens hun opleiding iets geleerd hebben. Zij zullen in de toekomst zeker de vruchten van hun studie plukken. Zij zullen in de toekomst tot de goede vaklieden worden gerekend. Wanneer er in deze tijd gevraagd wordt naar hogere lonen, mag men niet vergeten, dat der gelijke eisen slechts gesteld kunnen worden als er ook een goede arbeidsprestatie tegenover staat. Bovendien geeft een goed vakmanschap de betrokkenen een zekere voldoening. Spreker wenste de geslaagden van harte geluk met het bereikte resultaat en reikte hen de diploma's uit. Bovendien ontvingen de geslaag den een bon voor boeken of gereedschap. Vervolgens dankte de heer Smulders de leer meesters voor de inspanning, die deze zich ge troost hebben bij de opleiding van de geslaag den en zeide er zeker van te zijn dit ook na mens de geslaagden te doen. Hierna verscheen de koffie en werden twee formidabele taarten aangesneden. Een en ander lieten de oud-leerlingen (maar ook de overige aanwezigen) zich goed smaken. Zoals bekend bestaat er bij de Werf Gusto een schoolraad, die tot taak heeft de belangen van de leerlingen van de Bedrijfsschool te beharti gen. Deze schoolraad bestaat uit: 3 leerlingen afd. Scheepsbouw en 2 leerlingen uit de afd. Machinebouw en voorts één leraar van de op leiding als adviseur. Ieder jaar wordt een nieu we schoolraad gekozen. Op 1 oktober j.l. waren als kandidaat gesteld: P. Beljaars, L. Bos, H. Elshof, J. van 't Grootveld, F. v. d. Poel, P. J. Smits, J. Speelmeijer, H. van Tol, C. de Vette, H. Weber en R. v. d. Wolf. Wat de leraren betreft hadden de leerlingen te kiezen uit de heren Bruinsma, Heusdens en Meerman. De verkiezing vond plaats op 8 oktober 1963 en had tot resultaat dat tot leden van de school raad werden gekozen de leerlingen L. Bos, H. Elshof, F. v. d. Poel, J. Speelmeijer en R. v. d. Wolf. Als adviseur werd gekozen de heer D. Meer man. De verkiezing stond onder leiding van de heren P. Slabbekoorn, H. de Waard en B. de Jong. Wij wensen de nieuwe Schoolraad veel succes toe.

Het Zeskant | 1963 | | pagina 12