LONDON SAMSON" X 59 De CO 1110 is klaar. Wellicht kijken sommige lezers even vreemd tegen dat nummer aan. We zullen het gauw uit de doeken doen. De CO 1110 is de drijvende kraan London Samson, die bij vennoot Werf Gusto werd gebouwd als een opdracht voor Holland Cranes van de Haven van Londen. (Holland Cranes is de kom- binatie van CS, Gusto en Verschure voor het bouwen van kranen). Wij vinden echter dit werktuig de moeite beslist waard om u allen te laten zien. Na aflevering van de kraan ontvingen wij een brief van de opdrachtgever, de „Port of Lon don Authority", waarvan wij hieronder een vertaling laten volgen: „Mijne Heren, De bovengenoemde overeenkomst is thans in het stadium gekomen, dat de Havenautoriteit het schip heeft overgenomen. Ik wil gaarne mijn dank betuigen aan u, uw staf en al uw medewerkers, met wie ik in aanraking ben ge komen bij hetgeen voor mij een zeer gelukkige overeenkomst is geweest. In het bijzonder voor de hulp en de samenwerking, ontvangen van de heren Alderlieste, Reijnart, De Kat, Binnema en Van Wieringen. Buiten uw eigen staf wil ik nog in het bijzonder vermelden de heer Blom van Rietschoten en Houwens, de heer Weirsum van de A.E.I. en de heer Ayers van uw kan toor in Londen. Wij hebben omtrent deze overeenkomst meningsverschillen van technische aard gehad, maar ik ben er van overtuigd, dat de genomen beslissingen geleid hebben tot een schip, dat zowel voor de Havenautoriteit als voor u als bouwer een succes zal zijn. Hoogachtend, (w.g.) J. C. Shire, Ass. Hoofdingenieur." Nauwkeurig tekenwerk gaat vooraf aan de bouw V -V-"

Het Zeskant | 1963 | | pagina 4