VEILIGHEID 0 Jpgeruimd staat netjes De actie "Opgeruimd staat netjes" gaat nog steeds door. We hebben nu weer een geschriftje ontvangen, met enkele treffende voorbeelden. Iemand gooit een bananenschil op straat. Een ander glijdt er over uit en breekt een heupbeen. Iemand trapt op een weggegooide plank, waar een spijker in zit. Een ander trapt in die spijker met als gevolg een gevaarlijke bloedvergiftiging. Iemand gooit een melkfles kapot op straat. Een ander rijdt met zijn fiets door een scherf, de band klapt, de man schrikt, hij slingert even over de traat en wordt door een auto aangereden. Op de vraag: Waarom geldt "Opgeruimd staat netjes" ook voor de straat en niet alleen voor bij U thuis? Luidt het antwoord: Omdat U er bezwaar tegen moet hebben als maar uit te kijken op rommel als U op een vrije dag prinsheerlijk voor het raam zit; omdat de straat ons aller bezit is en niemand het recht heeft haar, op welke wijze ook, te veront reinigen; omdat we er ons voor moeten wachten onze kinderen groot te brengen in een stad, die te vuil is om aan te zien, want het zijn mensjes en geen biggetjes omdat een vuile stad ons, haar bewoners, een brevet geeft, waarop we niet trots behoeven te zijn, het brevet van slordig, ongemanierd, ja, van vuil! 'Jmie's' Dus: "opgeruimd staat netjes" thuis en op straat. Maar ook in de fabriek. Waarom? Omdat we het naar vinden als men maar van alles op de gangpaden smijt, zodat we er onze nek over breken; omdat het ongezond is gereedschap, dat van een stelling valt, op je hoofd te krijgen (zelfs al draag je een veiligheidshelm); omdat Moeten we nog doorgaan? Er zijn honderd re denen op te noemen voor "Opgeruimd staat netjes". Niet alleen thuis, niet alleen op straat, maar vooral in de fabriek. Want daar is zeker de veiligheid er mede gediend. En veilig werken is gezond werken! Onderstaande strip knipten we uit Het Vrije Volk van 15 februari j.l. Begrijpt U nu, waarom we er tegen zijn, dat U gereedschap op de stellingen laat slingeren? XV ö7 O7 D7" copyRiSHT PANI 22 (0)

Het Zeskant | 1964 | | pagina 10