Werk veilig! ioed voorgaand w Goed volgen VEILIGHEIDS- SCHOENEN doét Mode II. Mode I. De mode, de benen door een motor, c.q. brom fiets te vervangen is schadelijk, niet alleen van wege het gevaar van ongevallen op straat, maar ook omdat het direct verband houdt met een van de belangrijkste medische problemen van deze tijd: trombose in de kransslagader. Men heeft nu ingezien, dat onvoldoende oefening in de jeugd en in het begin van de middelbare leeftijd een belangrijke, causatieve factor is bij het zich voor doen van trombose in de kransslagader in de bloei van het leven. Het bovenstaande lazen we in het blad" De voet ganger". Zeker een interessante kant van ge noemd "modeverschijnsel". Maar we gaan door met de mode. Schoenen zijn ook een modeartikel. Nu eens draagt men spitse neuzen, dan weer vierkante neuzen. Er zijn mensen, die in de tijd van spitse neuzen voor geen goud van de wereld vierkante neuzen willen dragen. Nu hebben enkele mede werkers zich de laatste weken bezondigd aan het dragen van schoenen, die niet als "modern schoeisel" kunnen worden aangemerkt. Maar zij hebben er hun voeten en tenen mee gered, om dat het niet modieuze schoeisel voorzien was van een stalen neus. Waarmee we maar willen zeggen, dat men zich niet al te veel aan de mode behoeft te storen. Mode lil. Het is soms ook mode om "stoer" te doen en om overal bezwaar tegen te maken. Dat was ook het geval met een paar medewerkers, die het niet no dig vonden bij het werken op een stelling veilig heidsgordels te dragen. Maar de baas dacht er an ders over en stuurden hen weg om de veiligheids gordels te halen. En kijk, toen ze met veiligheids gordels aan het werk waren brak de stelling. Maar de val van deze mensen werd door de be veiliging gebroken en ze bleven aan hun gordels hangen en ze kwamen er met een paar schaaf- wondjes af. Maar wat zou er gebeurd zijn als ze de mode van "stoer" doen gevolgd hadden? De mode kan soms nare gevolgen hebben. En wie durft er na het bovenstaande nog te zeggen, dat ongevallen niet te voorkomen zijn? J.O.M.

Het Zeskant | 1964 | | pagina 7