De bedrijfsschool en het voetbaltoernooi Donderdag, 2 april 1964, was dan de dag aan gebroken, dat onze jongens van de Bedrijfsschool hun krachten gingen meten met andere scholen in het Schiedamse jaarlijkse schoolvoetbaltoer- nooi. Dat ze een goede beurt wilden maken was al gebleken uit de opkomst bij de oefenwedstrij den, die voorafgaande aan het toernooi regel matig op zaterdagmorgen zijn gehouden. Dit jaar was het voor het eerst mogelijk met twee elftallen in het toernooi uit te komen. En deze elftallen werden aangemoedigd door de ove rige leerlingen van de Bedrijfsschool, die door de Directie in de gelegenheid waren gesteld de wedstrijden bij te wonen. De eerste wedstrijd was die van Wilton-Fije- noord I tegen Gusto I. Hoewel onze jongens naar onze mening beter voetbal speelden dan hun te genpartij, hebben zij deze wedstrijd niet kunnen winnen. De uitslag was een gelijk spel 00. Na een kopje koffie met koek werd aangetreden tegen de R.K. Technische School. De zenuwen, die in de eerste wedstrijd zo'n grote rol hadden gespeeld, waren nu in het kleedlokaal achterge bleven en onze jongens kwamen met een 50 overwinning het veld af. De derde en laatste wedstrijd in hun afdeling speelden onze jongens tegen L.T.S. Het L.T.S.- elftal had zijn voorgaande wedstrijden gewonnen en stond er dus iets beter voor dan de onzen. In een zeer goed gespeelde wedstrijd wisten onze vertegenwoordigers echter een 20 overwin ning in de wacht te slepen. Nu moest er nog een beslissingwedstrijd worden gespeeld tegen de winnaar van de andere poule, n.l. de Rijks H.B.S. Deze opgave bleek evenwel voor het Gusto-elftal te zwaar en de R.H.B.S. ging met een zwaar bevochte, maar eerlijk ver diende 10 overwinning strijken. In de eindwedstrijden op 30 april 1964 heeft Gusto I om de 3e prijs of 4e prijs in de 2e af deling gespeeld tegen T.S.S. I. Door met 41 te winnen heeft Gusto I de 3e prijs veroverd. De opstelling van Gusto 1 was: Speelmeijer Poldervaart Haak Hollenberg Vos Luijten v. Gogh v. Alphen Weber Munnik Korporaal En nu het tweede elftal. Dat moest 5 wedstrijden spelen. De resultaten waren als volgt: Gusto II R. K. Lyceum 31 Chr. L.T.S. Gusto II 0—0 R.H.B.S. II Gusto II 0—3 Gusto II Willem de Zwijgerschool 11 Reoboth II Gusto II 07 Gusto II behaalde dus 8 punten en was daarmee no. 1 van zijn afdeling. Dit elftal heeft op Konin ginnedag om de le of 2e plaats in zijn afdeling moeten spelen tegen T.S.S. II. Deze wedstrijd eindigde in een 11 gelijkspel. Bij het nemen van de strafschoppen kwam Gusto II als winnaar uit de bus. De opstelling van Gusto II was als volgt: van der Poel Wolf de Boudt Schniermanny van der Werf Elshof van Diggelen Koppenhagen v. Ree v. Loo Noorloos Mulder Voor de beide elftallen is het verloop van het toernooi dus zeer bevredigend geweest. Een 3e plaats voor Gusto I en een le plaats voor Gusto II. Bravo! 38 (0)

Het Zeskant | 1964 | | pagina 10