Jubileum M. van Houselt Als de toenmalige portier van de Werf Gusto in 1939 een nauwkeurig dagboek zou hebben gehouden, zou hij op 22 april van dat jaar heb ben genoteerd: "Nieuw in dienst gekomen M. v. Houselt, leerling ijzerwerker-afschrijver". Deze leerling, toen 14 jaar oud, is sedertdien in dienst van de Werf Gusto gebleven. De heer Van Houselt, die vergezeld was van zijn echtgenote, werd op 23 april 1964 door de Directie ontvangen en toegesproken door de heer Ir. A. Smulders, die er op wees, dat de ju bilaris sedert zijn indiensttreding een snelle car rière heeft gemaakt. Deze carrière heeft de heer Van Houselt zelf mogelijk gemaakt door met een zeer groot doorzettingsvermogen verschillen de opleidingen te volgen: Bemetel, Ambachts school, Nijverheids-acte, V.M.T.O. en H.T.S. De heer Smulders zeide zich er wel eens over te hebben verwonderd, dat de heer Van Houselt van allerlei kleine details in de scheepsbouw zo goed op de hoogte was, maar hij heeft dit be grepen, nu hij dezer dagen een gedetailleerde opgave van de door de jubilaris gevolgde op leidingen onder ogen kreeg. Spreker heeft steeds veel waardering gehad voor het enthousiasme en de volharding, waarmede de jubilaris zijn werk verricht. Als er op korte ter mijn een aanbieding gedaan moest worden, is daartegen door de heer Van Houselt nooit enig bezwaar gemaakt. Als spreker hem vroeg: "Kan dat binnen twee of drie weken?" (waarbij hij dan zelf aan een termijn van acht weken dacht), dan was het antwoord altijd bevestigend. Spreker dankte de heer Van Houselt voor het vele werk, dat hij in de afgelopen 25 jaar voor de Werf Gusto heeft verricht en wenste hem van harte geluk met zijn jubileum. Zich tot mevrouw Van Houselt richtende zeide spreker zich wel eens schuldig te hebben gevoeld als hij de jubilaris 's avonds en ook wel eens 's nachts liet doorwerken aan een bepaald spoedwerk en hem zodoende aan het huiselijke leven onttrok. Dit moet voor mevrouw Van Hou selt niet altijd prettig zijn geweest. Maar ander zijds meende spreker, dat de mooie loopbaan van haar echtgenoot ook voor mevrouw Van Houselt een grote voldoening moet zijn geweest. Hierna speldde de heer Smulders de heer Van Houselt het zilveren Gusto-insigne op een over handigde hij hem een gouden horloge en een geschenk onder enveloppe. Aan mevrouw Van Houselt bood hij een doos bonbons aan. Vervol gens reikte hij aan de jubilaris het vererend ge tuigschrift uit van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel, met de daarbij be horende zilveren legpenning. De heer Van Houselt dankte hierop de heer Smulders voor diens gelukwensen en voor de stoffelijke blijken van waardering. Daarbij wees hij er op, indien hij in zijn werk goede resultaten heeft kunnen bereiken, dit voor een belangrijk deel mede te danken is geweest aan de teamgeest, die bij het Projectenbureau heerst. Daarna werd de koffie geserveerd. (0) 37

Het Zeskant | 1964 | | pagina 9