HIER... een woord. Men moet echter altijd in de gaten houden, dat het in die mens blijft zitten en dat het dus te enen dele zorgelijk voor U is. Zo lang er mensen blijven, blijft werken nodig in een ingewikkelde samenleving. Want ze leren het nooit, of: we leren het nooit. We leren wel een beetje, maar we moeten er telkens weer een beetje aan herinnerd worden, we moeten telkens bijgeschoold, telkens aan ons geweten getrokken, aan ons verstand gepord worden. Temeer en dat is mijn laatste vóóropmer king omdat vergeleken met vroegere gene raties uit vroegere eeuwen het moderne leven al minder spel en minder kans op mogelijkhe den levert. Ik hoef U de moderne huizen niet duidelijk te maken. Daar zit geen zolder en geen verstolen hoek meer in; er zit ook geen rotzooihoek meer in. Je kunt er alleen maar ordelijk leven, tenzij je van je hele bestaan een pan maakt. Dat is niet zo plezierig. Op straat moet je je aan de verkeersregels houden. Ook in het bedrijf met zijn uiterst ingewikkelde or ganisatie zijn er weinig spelmogelijkheden meer overgebleven. En die mens zoekt nu eenmaal naar spelmoge lijkheden en daar zitten we nu met een van onze grote problemen van onze samenleving. Hoe verkrijgen wij, maar waar dan ook, hetzij binnen, hetzij buiten het werk mogelijkheden voor de mens voor zijn waaghalzerij, zijn aftas ten, zijn experimenteerzucht, zijn poging om te kijken hoever hij kan gaan. Waar krijgen wij die mogelijkheid en waar kan hij ze gebruiken met zo min mogelijk risico voor zich en gevaar voor anderen?? Tot zover Dr. Van Bienen in zijn kijk op de mens in verband met de veiligheid. In het vol gende nummer hopen wij U te vertellen, wat Dr. Van Bienen over de veiligheid zelf denkt. J. O. M. We zien het zo dikwijls in verschillende bladen. Een blanco vak, met alleen deze woorden: „Hier had Uw advertentie kunnen staan". Natuurlijk zijn dag- en weekbladen gek op ad vertenties; ze moeten er van bestaan. Zonder advertenties is de exploitatie van dag- en week bladen onmogelijk! Met personeelsorganen is dat iets anders. Die worden uitgegeven om het contact tussen be drijf en medewerkers te onderhouden. Men dient echter te bedenken, dat het uitgeven van een personeelsorgaan wel mogelijk is zonder het opnemen van advertenties, maar niet zon der te beschikken over kopij. Bij zeer veel per soneelsbladen (en ook bij Het Zeskant) komt het verschaffen van de nodige kopij in den re gel neer op één man, de redacteur. Terwijl er toch tal van mensen in het bedrijf zijn, die best in staat zijn een interessant stukje over het be drijf, over hun werk of over dingen, die in het bedrijf gebeurd zijn te schrijven. Waarom ze dat niet doen, weten we niet. Gewoon laksheid? Gebrek aan durf? Onverschilligheid? Kom, lezers van Het Zeskant, klim eens in de pen en verschaf Uw redacteur eens wat kopij. Bedenk: Hier had Uw artikeltje kunnen staan Ja, maar Baas, hoe zit het nou? U zegt altijd, dat we van onze fouten leren. Maar als we fou ten maken, zegt U, dat we niks geleerd hebben.

Het Zeskant | 1964 | | pagina 12