5PECMIP5 is m zes stukken verdeeld Het binnenkomen van een nieuwe opdracht is altijd weer een verheugende gebeurtenis. Het betekent werk aan de winkel en brood op de plank. Je wrijft eens vergenoegd in je handen om er dan eens voor te gaan zitten om te kijken wat er gebouwd zal moeten worden en voor welk land het vaartuig bestemd is. De I.H.C.-pro- dukten gaan naar praktisch alle landen ter we reld. Wanneer we de bestellingen van de laat ste tijd bekijken dan zien we opdrachten uit Nederland, België, Frankrijk, Spanje, Portugal, Engeland, maar ook uit Rusland, India en Australië. Het magische getal zes vervult ook hierbij weer een rol. De I.H.C.-vennoten hebben de wereld n.l. in zes stukken verdeeld en elke werf is specialist voor haar deel van de wereld. Samen met onze vertegenwoordigers zorgt zij er voor steeds contact te hebben met personen en in stanties, die klant zijn of dat ooit zouden kun nen worden. Het is niet voldoende en zelfs haast niet moge lijk om regelmatig persoonlijk al die klanten te bezoeken. En toch verschijnt een vertegenwoor diger van I.H.C. Holland elke drie maanden bij iedereen op de wereld, die belangstelling heeft voor baggermaterieel of andere havenuitrustin gen. Huisorgaan En, zo hebben wij overal vandaan gehoord, het is nog een welkome bezoeker ook. Zijn naam is Ports and Dredging, in de Franstalige gebieden Ports et Dragages en bij de Spaanssprekenden Puertos y Dragados. Juist, het is I.H.C. Hol land's huisorgaan. Het enige blad ter wereld dat zich voornamelijk bezighoudt met het be schrijven van baggermaterieel en baggerproble- men. Het is bovendien een blad zonder adver tenties, terwijl het in feite één hele grote adver tentie is. Bulletins Natuurlijk worden er ook persoonlijke bezoe ken afgestoken. Daarbij wordt de klant dan vaak een nieuw I.H.C.-bulletin overhandigd. Dit zijn fraaie drukwerken, die vaak handelen over een heel bijzonder schip. Het maken van deze en nog allerlei andere soorten drukwerk be hoort tot de taak van afdeling reklame van I.H.C. Holland. Contactmannen Die afdeling wordt geadviseerd en geholpen door de z.g. contactmannen reklame. Hiervan bevindt zich er op elke werf één. Hij zorgt er voor dat de reklamemensen in Den Haag op de hoogte blijven van alle nieuwtjes en technische ontwikkelingen, die zich op zijn werf voordoen. Hij corrigeert artikelen en teksten van de re- klame-uitingen en vult deze zonodig aan. Hij geeft de belangrijke ontwikkelingen door in die gebieden van de wereld waar zijn werf lan- denspecialist is. Dit is zo op het oog éénrich tingsverkeer, maar er is een voortdurende stroom héén en wéér. De contactman zorgt er voor dat de I.H.C.publikaties op zijn werf bij de juiste mensen terechtkomen. En die zorgen er weer voor dat deze reklame-uitingen gebruikt worden om de klant ervan te overtuigen dat hij bij I.H.C. Holland zal moeten bestellen. Dat elk schip voor reklame- en archiefdoelein den fotografisch wordt vastgelegd, hoort mede tot zijn zorgen. Een goed samenspel tussen alle reklamemensen zorgt ervoor dat iedereen op de wereld die het weten moet inderdaad ook wéét: I.H.C. HOLLAND builders of 68 J&.KSMITX LSMIT&ZN DE KLOP

Het Zeskant | 1964 | | pagina 4