Gusto's muziekvereniging Let op! Dit jaar bestond de Gusto's Muziekvereniging 55 jaar. Dit was voor het Bestuur aanleiding op 26 september 1964 een receptie te houden en op 3 oktober d.a.v. een concert te geven in de Riviéra-hal. De receptie in Maison Westhuis te Schiedam werd druk bezocht en er werden vele waar derende woorden gesproken. Met of zonder geschenken. De verschillende sprekers werden door de voorzitter, de heer Velthuizen, beant woord. Over het concert, dat we helaas niet konden bijwonen, hebben we het een en ander in de krant gelezen. Gusto's Muziekgezelschap speel de daar, met medewerking van de drumband, de mars „Close up", waarna de heer A. J. Hendriks door de voorzitter werd gehuldigd in verband met zijn 40-jarig lidmaatschap van het gezelschap. Voorwaar geen geringe presta tie! De krant spreekt verder van een „uitstekend concert, onderleiding van de heer B. Boerman". De avond na de pauze werd door beroepsartis- ten verzorgd. Het elfde lustrumfeest werd be sloten met een gezellig bal. In het Wilton-Feijenoord-Nieuws lazen we een uit een Engels tijdschrift overgenomen artikel betreffende de scheepsreparatie in Engeland. De inhoud van dat artikel komt hierop neer, dat de Engelse scheepswerven de laatste tijd reparaties tegen een lagere prijs kunnen aan bieden dan hun buitenlandse concurrenten, met name de Duitse en de Nederlandse werven. Deze verbetering van de Engelse concurrentie positie wordt vooral toegeschreven aan het feit, dat de prijzen op het vasteland, waar bijna iedere regering vecht tegen zijn eigen inflatiespiraal, over het algemeen sneller gestegen zijn dan in Engeland. Het Engelse blad schrijft o.m.: „In Engeland schijnen we meer werk klaar te krij gen voor dezelfde hoeveelheid geld". Wat voor de reparatie geldt, zal ongetwijfeld ook voor de nieuwbouw gaan gelden. Het arti kel in het Engelse tijdschrift is voor ons een teken aan de wand. De Nederlandse scheepsbouw zal hard moeten aanpakken om tegen de buitenlandse werven te kunnen blijven concurreren. Wanneer de lonen en de prijzen in ons land zouden blijven stijgen, kan alleen door opvoering van de pro- duktie het gestelde doel worden bereikt. We horen de waarschuwing. Laten we hopen, dat ook in dit geval een gewaarschuwd man voor twee geldt! 86 (0)

Het Zeskant | 1964 | | pagina 10