De bedrijfsschool op bezoek bij de General Motors Continental DELTAWERKEN Zoals bekend, maken we de schuiven voor de Deltawerken. Of, juister gezegd: we maken secties, waaruit de schuiven voor de spuislui- zen voor het Haringvliet worden samengesteld. We maken dus geen hele schuiven, maar delen ervan. Andere ondernemingen maken ook zul ke secties. En de moeilijkheid is nu juist, dat die verschillende fabrikaten precies aan elkaar moeten passen. Er moet dus uitermate nauwkeurig gewerkt worden. Als een sectie klaar is wordt die dan ook bij zonder nauwkeurig nagemeten en als alles in orde bevonden is, komen de heren van de Rijkswaterstaat de zaak ook nog eens keuren. Er is dan ook altijd een zekere spanning. Zal er nog iets worden gevonden dat niet klopt? Half november hadden we bij dit werk een jubileum. De vijftigste sectie was gereed geko men. Er werd bij deze sectie een vlag gehesen en er kwam een groot bord op te staan met het opschrift: „Hoera, de vijftigste!" 't Was allemaal onofficieel, maar 't was toch een beetje feest. De laatste excursie van dit jaar voor de leer lingen van de Bedrijfsschool werd gehouden op dinsdag, 3 november j.l. Om half acht ver trokken de bussen van de werf in Schiedam, richting België. Zoals afgesproken, waren we klokslag half tien in Antwerpen, bij de As semblagefabrieken van de General Motors Continental. Na een kopje koffie, dat na de lange rit goed smaakte, kregen we een korte uiteenzetting over het bedrijf. Hierna volgde een rondwandeling door de garages en de as semblagehallen. Bij het betreden van de assem blagehallen zette een ieder de hem verstrekte veiligheidsbril op. Bij de General Motors is het niet alleen voor de werknemers, maar ook voor de bezoekers verplicht in de fabrieken een veiligheidsbril te dragen. Een maatregel, waar men daar bijzonder trots op is. We konden hier zien hoe uit grote stapels on derdelen een auto groeit. Het is interessant te zien hoe elk onderdeel, van verschillende kan ten naar de montagelijn aangevoerd, op de juiste plaats komt. Vooral als men ziet, dat er geen twee dezelfde wagens achter elkaar op de band staan. Er worden diverse typen en mer ken door elkaar geassembleerd. Ook de kleur- uitvoering wisselt steeds. Het werk is zó geor ganiseerd, dat er elke twee minuten een auto van de band rolt op weg naar de garage. Hoewel iedereen vol interesse de assemblage van een auto gevolgd heeft, voelde toch nie mand zich erg aangetrokken tot het vrij een tonige werk in een assemblagebedrijf. Daar werkt b.v. de man, die de gehele dag niets an ders doet, dan elke auto met precies 10 liter benzine te vullen. Dag in, dag uit! De rond leiding werd besloten met de vertoning van een drietal films in de filmzaal. Een zaal, waar vele steden jaloers op kunnen zijn. Inmiddels was het tijd geworden om de kof fietafel, die ergens in Antwerpen gereed stond, op te gaan zoeken. Na enig rondrijden werd het bewuste restaurant gevonden. Na de koffietafel, die voortreffelijk smaakte, was er nog gelegenheid Antwerpen te verken nen. Een ieder heeft dit op zijn eigen wijze gedaan. Om drie uur werd de terugreis aanvaard. Na nog een onderbreking in Rijnsbergen waren we tegen zes uur in Schiedam terug. We kun nen terugzien op een zeer geslaagde dag en wij danken de Directie, die deze excursie moge lijk maakte.

Het Zeskant | 1964 | | pagina 10