M Idee 22 A. P. Reniers IDEEËNB Idee 6 (1963) H. C. van Elswijk Lassen van K-naden van schuiven voor de Rijkswaterstaat. Dit idee is destijds beloond met 50,Gebleken is, dat deze premie wel zeer aan de lage kant is geweest, gelet op de ver kregen besparing. Besloten wordt de premie alsnog te verhogen tot 250,zodat 200, nabetaald zal worden. Idee 13 E. B. Vermeulen Voorkomen, dat bimsplaten van het dak van de hallen IV, V en VI naar beneden komen. Dit idee, dat in de vorige vergadering werd aangehouden, is inmiddels door de inzender in getrokken. Idee 16 A. C. Buitendijk Verbetering van de heftruck. Het eerste deel van het voorstel, de heftruck geschikt te ma ken voor vervoer van plat en rond, acht de commissie niet juist, aangezien de truck niet voor dit vervoer bestemd is. Het aanbrengen van platen en een pen om de heftruck geschikt te maken voor het in- en uitrijden van ban denwagens acht de commissie wel juist. Premie 25, Idee 17 B. de Raaij Afvoeren van verbrand ijzer als schroot. Dit idee is reeds toegepast en de opbrengst van het zgn. brandsel is belangrijk. Premie 100, Idee 18 M. Besemer Gewijzigde methode voor het afschrijven van huidplaten. Dit idee is juist en wordt met goed gevolg toegepast. Premie 50, Idee 20 F. Heusdens Verwijderen van gebroken tappen uit getapte gaten. De voorgestelde werkwijze is goed en levert een besparing op de tijd en op de te be handelen werkstukken, die vroeger bij het ver wijderen van gebroken tappen veelal bescha digd werden. Premie 50, Idee 21 J. Korteweg Mal voor het afstellen van bokken en druk- stukken aan boord. Dit idee is met goed gevolg toegepast bij de bouw van de kraaneilanden. Premie 150, Lossen van hout met behulp van een schraag. Dit idee zal een besparing geven op de kosten van het lossen van hout en het werk verge makkelijken. Premie 50, Idee 23 L. Izelaar Wijziging van centrifugaalschakelaar op de VDF-kopieerdraaibank. Dit idee bevordert het snel afstellen van de schakelaar en maakt het eventueel herstellen van de schakelaar veel eenvoudiger. Premie 100, Idee no. 15 moest worden aangehouden. Idee no. 19 kwam niet voor een beloning in aan merking. G€Vti?rLy Er is een plaat van de Nederlandse Vereniging ter voorkoming van Blindheid, die speciaal is gemaakt om ons te wijzen op het gevaar, dat onze kinderen lopen bij het spelen met gevaar lijk speelgoed. De plaat draagt als tekst: „Gevaarlijk speel goed kost kinderogen". Maar ook het vuurwerk, dat vooral bij de jaarwisseling steeds weer wordt afgestoken, kost veelal ogen. Bij ons op het bedrijf heerst bij sommige he ren de opvatting, dat er op de laatste werkdag van het jaar geknald moet worden. Bedenk, dat carbid of rotjes gevaarlijk zijn! We kunnen het nog beter doen: we maken door middel van een plastic zak, gevuld met zuurstof en gas, complete bommen, die we laten ontploffen! Dan zijn we er zeker van, dat er ongelukken gebeuren. Mijne Heren, ik doe nogmaals een (jaarlijks) beroep op U allen. Wanneer een van deze lie den zoiets wil plegen, waarschuw hem dan want hij schept een Onveilige Situatie! Niet alleen voor zichzelf, maar ook voor de an deren. En er sneuvelen al mensen genoeg! Voorkom ongevallen, want daarmede bereikt U, wat ik U van harte toewens: Prettige feestdagen en een gelukkig en veilig 1965.

Het Zeskant | 1964 | | pagina 12