Koperslagers laten „YOLANDA" naar hun pijpen dansen Een schip hangt eigenlijk van pijpen aan elkaar. Alles is met alles verbonden via pijpen en je kunt geen vijf stappen op een schip verzetten of er is een stuk pijpleiding „dik" of „dun", lang of kort. Afgezien van de baggerpijpen, worden ze in al hun wonderlijke vormen bewerkt door onze ko perslagers en op het schip aangebracht door een speciale afdeling „koperslagers-aanboord". De machinekamer en de hydrauliek behoren tot hun werkterrein, maar ook de meet-sys- temen vallen eronder en de airconditioning in de verblijven, zelfs het kraantje in de wasta fel van de kapitein! Tien kilometer Op de hierbij afgedrukte foto zien we de af deling montage van de koperslagerij bij Ver- schure aan 't werk op de Yolanda (CO 484), vlak voor de tewaterlating op 28 november. De twintig koperslagers van baas Heskes behoren tot degenen, die de laatste dagen nog heel wat hadden te doen. Wanneer de Yolanda straks klaar is, zal er een kilometer op tien aan pijpen over het schip ver- zo'n klein hol zaten, dat er niemand meer bij kon Voor de tewaterlating wilden de koperslagers graag rondom de machinekamer alles klaar hebben, verderop in het schip wachten nog pij pen genoeg op verwerking. Het is een lange, inspannende wandeling naar het einde van die tien-kilometer-mars deeld liggen. Als de koperslagers die tien kilo meter van Amsterdam naar Purmerend konden leggen, zou 't gauw gebeurd zijn, maar op de Yolanda moesten zij vroeg beginnen om op tijd klaar te zijn. Men begint overigens met de pijpenmontage toch altijd vroeg. Zodra de kippekooi op de hel ling ligt worden de eerste pijpen al aangelegd. De monteurs hebben dan de ruimte, ze kunnen overal bij en het werkt dus gemakkelijk. En kele koperslagers op de Yolanda konden hele maal niet gefotografeerd worden, omdat zij in De koelwaterleiding gaat door de handen van leiding monteurs Lijnberg en Vermeeren. Montage van een smeerolieleiding in de machineka mer: Verschure-medewerkers Flierman, Gretter, Blij, Geusebroek.

Het Zeskant | 1964 | | pagina 13