Komt U binnen Sinterklaas heeft uitgeoefend bij de bouw van het schip. L-R Lloyds Register; B-V Bureau Veritas; S-I Scheepvaart Inspectie. De lijn door de cirkel staat op dezelfde hoogte als de Z-lijn. Z is de geladen zomerdiepgang in zeewater. T is de geladen diepgang in tropische wateren (zeewater), ZW in gewoon zoet water en TZW in tropisch zoet water. W is de winter- diepgang in zeewater en WNA de winterdiep- gang in Noordatlantische wateren. Wanneer het schip bovendien nog bestemd is voor de houtvaart wordt links van de cirkel nog het houtmerk aangebracht, dat onder de meeste omstandigheden een grotere diepgang toestaat. Voor de reeds genoemde letters wordt dan een H geplaatst. en gaat U toch gauw zitten", zei Toon Groen, toen hij Sinterklaas binnenleidde in de kelderruimte van het I.H.C.-gebouw in Den Haag. In de met kerstlichtjes, kaarsen, visnet, veilig heidsplaten en wat niet al versierde zaal zaten een twintigtal I.H.C.-medewerkers al een tijdje vol spanning te wachten. De Sint had voor ieder een gedicht met soms wat vermanende, maar meestal waarderende woorden. Zwarte Piet was er ook bij, zij het dat hij een voortdurende rustplaats had gekozen op de rug van Sinterklaas. De Sint was gul; iedereen kreeg een surprise die soms wel uren van voorbereiding moet heb ben gekost! De ene surprise was een lekkere warme rood baaien onderbroek, de andere weer een ontiege lijk grote hond. Lia Rutte van de boekhouding straalde van vreugde toen uit de grote doos deze fraaie kap tafel met accessoires tevoorschijn kwam. Bovenkant houten hoofddek in de zijde Richting voorschip. HTZW .JjZW HW e TZW zw_ T z JVNA

Het Zeskant | 1965 | | pagina 15