Negentienvijfenzestig Tewaterlating „Maria Lucia" "Elk jaar neemt iets van ons weg", schreef de Romeinse dichter Horatius. Op het moment van de jaarwisseling zal een terugblik een ieder het gevoel hebben gegeven, dat iets goed of minder goed van hem is weggenomen. Op hetzelfde ogenblik denken wij aan de toekomst en aan datgene, wat het komende jaar ons zou kunnen brengen. Wij denken aan onze naaste familieleden en aan ons werk. Wanneer wij aan ons werk in I.H.C.-verband denken, dan geloof ik te kunnen vast stellen, dat het afgelopen jaar niet ongunstig is geweest. Belangrijke opdrachten wer den verworven en vele objecten werden met succes afgeleverd. De relatief gunstige positie, die door onze bedrijven in onze bedrijfstak wordt ingenomen, danken wij voornamelijk aan onze specialisatie. De concurrentie blijft echter scherp en alleen onze gezamenlijke inspanning ter verhoging van de efficiency en de produktiviteit en de research ter verbetering van onze produkten kan ons die gunstige positie doen behouden. Onze arbeid in het afgelopen jaar bepaalt in vele gevallen het resultaat in het komen de jaar. Het gezamenlijke werk van ieder in onze bedrijven moet onze toekomst in de I.H.C. zekerstellen. Dat dit werk ieder Uwer geluk en voldoening mag schenken, wens ik U van harte toe. Mr. H. Smulders. (Directeur Werf Gusto) Enige dagen voor de jaarwisseling ging de sleep hopperzuiger Maria Lucia, de CO. 486, om ca. 13.00 uur bij onze vennoot JKS te water en volgde daarmede de Yolanda, die een maand daarvoor voor dezelfde opdrachtgever bij vennoot Ver- schure "ging". Na de zegening door de Zeereerwaarde Heer Pastoor W. van Niekerk probeerde de doop- vrouwe, Mevrouw L. Morelli-Caruso, de obsta kels die Koning Winter kennelijk in de weg had gelegd, te overwinnen. Haar charmante poging vermocht de Vorst ech ter niet op stel en sprong te vermurwen, dat Hij weinig enthousiasme aan de middag legde is misschien beter gezegd. Enfin, het zal de overmacht van de techniek zijn geweest die Hem tenslotte het hoofd op de slede deed leggen en die de wachtenden op het plat form tevreden deed zien hoe het schip zich in het water drong. Het afmeren aan de afbouwkade was het werk van enige ogenblikken, evenals de terugkeer van de gasten naar de ontvangstruimte, waar de werfdirecteur, de heer Ir. W. van Beelen, zijn toespraak vergezeld deed gaan van een geschenk voor de doopvrouwe. Wij hopen U over enige maanden over de be proevingen van dit baggerwerktuig het een en an der te kunnen vertellen.

Het Zeskant | 1965 | | pagina 4