De oude garde Wist U dat? B. P. Dolleman. De 31ste december 1964 werd onze medewerker de heer B. P. Dolleman gepensionneerd. Op 4 Oc tober 1942 trad hij bij de werf Gusto in dienst. Ruim 22 jaar is hij bij de afdeling Scheepsbouw werkzaam geweest als brander. Toen hij in ja nuari 1963 de pensioengerechtigde leeftijd be reikte kon hij nog geen afscheid van de werf nemen. Maar nu is het er toch van gekomen en gaat hij van zijn welverdiende rust genieten. Naar wij hopen: nog vele jaren. J. de Ridder. De heer J. de Ridder, die op 11 december j.l. 25 jaar bij de Werf Gusto in dienst was, heeft op 31 december 1964 de werf als gepensionneer- de verlaten. Hij was werkzaam als strekker bij de afdeling Scheepsbouw en heeft in zijn diensttijd waarschijnlijk meer plooien gladgestreken dan menig diplomaat! Moge hij nog vele jaren van zijn welverdiende rust kunnen genieten. P. JL. de Leng. De heer P. J. L. de Leng werd op 31 december 1964 gepensionneerd. Hij trad op 9 november 1936 bij de Werf Gusto in dienst en was draaier bij de afdeling Machinebouw. Voor hem is nu de tijd van rusten aangebroken en wij wensen hem van harte een soede levensavond toe. L. van Lienden. De heer L. van Lienden, die op 22 september 1941 bij de Werf Gusto in dienst trad en werk zaam was als opruimer bij de afdeling Scheeps bouw, heeft zijn vertrek nog langer uitgesteld. Hij bereikte reeds in maart 1961 de 65-jarige leeftijd. Ook hij treedt met ingang van 1 januari 1965 toe tot de Oude Garde, na een diensttijd van 23 jaar. Moge hij nog vele jaren bij deze Oude Garde dienen. Wist U, dat het woord "timmeren" iets te maken heeft met het woord "temmen"? We hebben er in "De Uitlaat", personeelsorgaan van de K.P.M., iets over gelezen. Het woord timmeren zou komen van het angelsaksische "timberhout", d.w.z. hout om een huis van te bouwen. Van de zelfde stam komt het woord "temmen", hetgeen zeggen wil: een dier geschikt maken voor huise lijk gebruik. Van het woord tam komt ook het woord betamelijk, hetgeen zeggen wil: aange past aan de menselijke samenleving. A. Hamerslag. De heer A. Hamerslag, die op 27 mei 1947 bij de Werf Gusto in dienst trad en werkzaam was als magazijnbediende, werd eveneens op 31 de cember 1964 gepensionneerd. Ruim 17 jaar heeft hij bij de Werf Gusto doorgebracht. Nu treedt hij toe tot de Oude Garde en wij hopen, dat hij daarvan nog vele jaren deel zal mogen uitmaken. Het woord "boord" betekende oorspronkelijk plank. In de middeleeuwen was ons bord een plankje, meestal van beukenhout, waarop brood, spek en kaas werden gesneden. Van een boot was het "boord" meer speciaal de bovenste plank en de rand daarvan, waarmee men bij het varen het meeste had te maken. Daardoor heeft het woord ook de betekenis van "rand" gekre gen. Men denke aan het halsboord en aan de boorden van een rivier. (0)

Het Zeskant | 1965 | | pagina 8