Atlas te water IDEEENBUS Ideeënbus Heel belangrijk zijn de ideeënbussen. Daarmee hebben we allemaal te maken. Iedere I.H.C.-er wordt in de gelegenheid gesteld, als hij iets uit denkt, of beter meent te kunnen doen, dit door te geven. Veelal kan een idee voordeel opleve ren, zowel voor de inzender als voor het bedrijf. We moeten daarbij bedenken dat niet alleen het denken van de "geleerde" vooruitgang brengt, doch dat ook de logische en op praktisch hande len gerichte gedachte van elke medewerker mee helpt om de faam van de onderneming te bevor deren. Ook de mensen, die het door ons gebouwde ma terieel gebruiken, hebben niet meer voldoende aan de van hun voorouders geërfde kundigheid. Zij werken met materieel dat een hoge waarde vertegenwoordigt. Het is niet alleen meer een motor met een lier, die bediend moeten worden. Moderne zuigers zijn vaak in hoge mate geauto matiseerde drijvende fabrieken. Voor het runnen daarvan is een grote dosis kennis vereist. In het baggerbedrijf zijn daarom tegenwoordig cursus sen "Vakopleiding in het baggerbedrijf", waar mee diploma's voor zuigbaas, molenbaas en dek- knecht kunnen worden behaald. De Engelse taal vormt een onderdeel van het leerplan. Voor de Nederlandse baggeraars is dat van groot belang. De hele wereld is immers hun werkterrein! Deze laatste opmerkingen hebben eigenlijk niets meer te maken met de reacties van onze lezers, maar Uw redacteur moest het zo nodig even spuien Het begon er de laatste jaren op te lijken, dat de emmerbaggermolen op de achtergrond raak te. Waar je ook keek op de I.H.C.-werven, alle hellingen waren bezet met sleep- en snijkopzui- gers in allerlei typen en afmetingen. Maar de aannemers maakten intussen plannen, waarin de emmerbaggermolen nog wel degelijk voor kwam. Zo gingen wij het nieuwe jaar in met niet minder dan vijf emmermolens in opdracht en aanbouw. Eén ervan, de Atlas (CO 501), een forse 900 1 molen met stoomaandrijving, is een duplikaat van de Hercules, die I.H.C. Holland in 1952 bouwde voor dezelfde opdrachtgever: N.V. Aan nemersbedrijf voorheen Firma T. den Breejen van den Bout te Aerdenhout. Mevrouw T. T. den Breejen van den Bout-Van Weede verrichtte, voor de tewaterlating van de Atlas op 11 januari op de werf van onze vennoot Verschure, de doopplechtigheid. Het ponton gleed daarna vlot te water. De heer W. A. Fischer, directeur van de firma Den Breejen van den Bout, sprak waarderend over de zeer oude relatie tussen klant en bouwer. "Mijn schoon vader ondervond indertijd al dat men op deze werf zonder veel uitleg begreep wat hij wilde en dat naar zijn wensen gehandeld werd ook", aldus de heer Fischer. De Atlas wordt in mei van dit jaar afgeleverd.

Het Zeskant | 1965 | | pagina 19