Dredger Zuari uitvoerig beproefd "Zwarte modder in de donkere nacht, het is net een modern schilderij", zei een der opvaren den van de Dredger Zuari, terwijl volgens pro gramma de zojuist ingenomen lading weer over boord werd geperst. Het was inderdaad zwarte modder en, zo geen donkere nacht, dan toch wel avond geworden. Bij kunstlicht en in een flinke deining werd nog hard gewerkt, hetgeen voor de opvarenden van passerende schepen de zuiger lag buiten voor Hoek van Holland wel een aardig gezicht moet zijn geweest. Een boeiende dag was het vooral voor de jon gens van de leerscholen bij L.S.Z., die deze proef vaartdag meemaakten. De bedoeling van deze excursie was, de jongens te laten zien hoe het ook door hen gemaakte ma teriaal in de praktijk wordt gebruikt. Bovendien konden zij hier en daar wat hand- en spandien sten verlenen. Het ging allemaal heel plezierig. Hopper in half uur vol Het nogal uitvoerige beproevingsprogramma de medewerkers van L.S.Z. zijn er vier dagen mee bezig geweest bracht de Dredger Zuari ook nog in de buurt van Den Helder, voor de sleepzuigproeven. De hopper was daar in een half uur tijds gevuld, hetgeen zelfs voor een zuiger als de Dredger Zuari, lid van de be roemde 1500 m3 - familie, een heel mooie tijd is. Het deed de opvarenden bijna vergeten, dat de zuiger, die voor India bestemd is, geen verwar ming aan boord heeft, een gemis dat zoveel mo gelijk werd opgevangen door dapper stralende elektrische kacheltjes. Op de terugweg naar Hoek van Holland werd meteen de duurproef meegenomen en daarna konden de raadgevende ingenieurs, die de klant vertegenwoordigen, naar India schrijven, dat een goede zuiger is toegevoegd aan het grote aantal, dat I.H.C. Holland al voor dit land heeft gebouwd.

Het Zeskant | 1965 | | pagina 20