De suikerpot weer achter slot? Het overgrote deel van onze werknemers zal wel uit goede huisvaders bestaan en deze goede huisvaders zullen voor het overgrote deel wel goede echtgenoten, goede huisvrouwen hebben. Daaraan twijfelen wij niet. Ook nemen wij aan, dat een ieder in het huisgezin, de allerkleinsten misschien uitgezonderd, als dit nodig is suiker uit de suikerpot, koffie uit de koffiebus en brood uit de broodtrommel mag nemen. Maarals er dan aan het eind van de week plotseling geen suiker meer is, of geen koffie of geen thee, zult U als goede huisvader Uw echtgenote "op het matje roepen en zeggen: "Zeg, kun je nu niet een beetje beter op je spullen letten? Waar is dat spul nu weer geble ven?" In deze zelfde geest gaat het hier op de werf. De magazijnmeester is hier degene, die verantwoor delijk is voor de voorraden en als hij niet weet, waar zijn spullen gebleven zijn, wordt hij op het matje geroepen. Daar onze lassers en hechters zelf electroden uit de "zelfbedieningskast" mogen nemen en het voor de magazijnmeester ondoenlijk is na het beëindigen van de werktijd aan iedere lasser te vragen "Zeg, heb jij soms wat uit de kast gehaald en, zo ja, wat dan?", hebben we een lijst op de zelfbedieningswagen gelegd, met het verzoek: Als U iets uit de kast haalt, schrijf dit dan even op; dan blijven we steeds op de hoogte! "Neen", zeggen onze huisgenoten-lassers en hechters, op enkele uitzonderingen na, "dat doen we lekker niet! We schrijven lekker gekke op merkingen op die lijst." Nu is een goeie mop wel leuk, maar het is zo lastig om er een administratie mee bij te houden. Kom, mannen, doe nu niet meer kinderachtig, maar doe mee en vul de lijst goed in. Of moet moeder de suikerpot weer achter slot gaan zetten? BDR. (01 27

Het Zeskant | 1965 | | pagina 11