Staalkaart van Gusto Staalbouw Werf Gusto heeft algemeen de naam "altijd van alle markten thuis te zijn" en in niet mindere mate geldt dat ook voor "Gusto Staalbouw". In het vorige nummer van Het Zeskant stond in het firmagedeelte van Werf Gusto een beschrij ving van een vreemd karwei dat Gusto Staal bouw thans onderhanden heeft: de staalconstruc tie van een tien verdiepingen tellend kantoor pand in Rotterdam, dat van boven naar beneden gebouwd wordt! Het stalen skelet wordt namelijk verdieping voor verdieping, opgehangen aan een betonnen pilaar die enigszins aan een kleine Euromast doet denken. Dit heeft geleid tot het verzoek: vertel eens iets meer over Gusto Staalbouw. Welnu, een paar van de markten waarvan Gusto Staalbouw thuis is, zijn: staalconstructies, bruggen, sluizen, tun nelbouw, mijnbouwapparatuur, transportwerk tuigen, pijpleidingen, apparaten voor de chemi sche industrie, montage. Zo heeft Gusto talloze basculebruggen gebouwd, zoals de Van Brienenoordbrug, de grootste bas- culebrug ter wereld. Als deze brug geopend is steekt het topje 80 meter boven water uit, de twee onafhankelijk van elkaar bewegende delen zijn tezamen 36 meter breed, met ballast wegen zij 4000 ton. En wat door Gusto gebouwd wordt, wordt ook door Gusto gemonteerd; de montage van de brugklappen vormde het hoogste en zwaarste karwei dat ooit door drijvende kranen in Ne derland is uitgevoerd: 630 ton op 20 meter! Ook het basculegedeelte van de nieuwe brug bij Numansdorp is van Gusto, evenals de Hoornbrug in Rijswijk, en bruggen in Grouw, Dordrecht, Gorinchem. Alblasserdam, Vlissingen enz. enz. In lastechnisch opzicht was de aanleg van de Maastunnel in Rotterdam destijds een bijzonder moeilijk object. Gusto Staalbouw maakte voor deze tunnel niet alleen de waterdichte tunnel stukken, maar was ook verantwoordelijk voor het verbinden en lassen onder water van de tun nelmantels. Dit betekende een totaal van 60 km lasnaad, die onder zeer moeilijke omstandighe den tot stand gebracht moest worden. Er werd Montage hoogoven. Montage brugklap Brienenoord.

Het Zeskant | 1965 | | pagina 14