IDEEËNBUS Vergadering van 15 maart 1965. Idee 24 (1964). A. Lissenberg. Verbetering van dwarsoptiek door het aanbren gen van een kraagbus, zodat geen vuil en olie op leibaan en optiek kunnen komen. Dit idee is juist en werkt goed. Premie 50, Idee 25 (1964) B. Rasenberg. Verbeterde werkmethode bij aanbouw, afbouw en sectiebouw. Dit idee is bijzonder goed. Het spaart veel dubbel werk en voorkomt het maken van fouten. Premie 1000, Idee 26 (1964). D. v.d. Beek. Verkeersbeveiliging bij Hal 1. Hoewel de vorm van de aan te brengen beveili ging moet worden gewijzigd, is het idee goed. Het bevordert de verkeersveiligheid op de werf. Premie 25, Idee 27 (1965). L. N. van Rij. Boorhouder voor de zwaluwstaartmachine. Het idee is goed en bruikbaar. De constructie van de boorhouder zal echter nog op enkele punten moeten worden gewijzigd. Premie 50, Idee 28 (1964). Kwam niet voor een beloning in aanmerking. Idee 1 (1965). J. M. Feijen. Verbetering van de werkmethode bij het ver vaardigen van de spuisluizen. De voorgestelde werkwijze geeft een verbetering en is reeds met succes toegepast. Premie 100, Idee 2 (1965). A. Huisman. Het aanbrengen van verschillende kleine verbe teringen in het waslokaal. Deze ideeën zijn wel bruikbaar en kunnen in het algemeen met geringe kosten worden toegepast. Dit idee wordt beoordeeld tezamen met Idee 3 (1965). A. Huisman. Het wegbreken van een aantal niet in gebruik zijnde toiletten in de Powerhal, waardoor meer werk- of opslagruimte wordt verkregen. Ook dit idee is voor uitvoering vatbaar. Premie voor idee 2 en 3 25, Idee 4 (1965). Kwam niet voor een beloning in aanmerking. Idee 5 (1965). Kwam niet voor een beloning in aanmerking. Idee 6 (1965). W. C. Ouwendijk en G. Mes. Ram voor het losslaan van patentkeggen. De ontworpen ram is reeds gebruikt en voldoet goed. Premie 100, Idee 7 (1965). K. A. Levering. Rondwalsen van platen voor boeien. Dit idee kan zeer goed worden toegepast bij werkstukken van grote diameter en werkt dan goed. Premie 25, Idee 8 (1965). R. Hogenkamp. Geleideblok op fraismachine voor het tegengaan van slingeren van de draadspil. Dit idee is goed en geeft een goede verbetering. Premie 25, Wie het verslag van de vergadering van de Idee- enbuscommissie nauwkeurig heeft gelezen, zal tot de ontdekking zijn gekomen, dat er iets bij zonders gebeurd is. Misschien hebben sommigen aan een drukfout gedacht. Maar dat is het niet. De Directie heeft op voorstel van de Ideeënbus commissie besloten aan een van onze medewer kers voor een door hem ingezonden idee een premie toe te kennen van niet minder dan dui zend gulden. Dat is om van te watertanden; dat is om de vlag uit te steken! Maar de prestatie is er dan ook naar geweest. We hebben de in druk, dat de inzender van het idee wekenlang iedere avond heeft zitten piekeren en cijferen om tot het gewenste resultaat te komen, 't Was echt geen idee, dat iemand zo maar ineens invalt. Er wordt wel eens geklaagd over de beloningen, die voor de ingezonden ideeën worden gegeven; men vindt die te laag. Maar uit het bovenstaande blijkt toch wel duidelijk, dat, als er werkelijk goede ideeën worden ingezonden we zouden willen zeggen; ideeën van formaat er ook be loningen van formaat worden toegekend.

Het Zeskant | 1965 | | pagina 11