TEN AFSCHEID De Oude Garde Bemetel-examen Nog luttele dagen na het verschijnen van dit nummer van het Zeskant en dan zal ik wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd de Werf Gusto verlaten. Dan zal ik mijn loopbaan af sluiten. Bij zulk een gelegenheid kijkt een mens achterom op de afgelegde weg. Als ik achterom kijk, zie ik veel interessante punten, veel prettige punten en natuurlijk hier en daar ook wel een paar schaduwplekken. Maar een optimist (en dat ben ik en dat hoop ik altijd te blijven) kijkt alleen naar de lichtpunten. En die waren er vele! Ik heb in de loop der jaren op de Werf tal van interessante en bijzondere objecten zien bouwen, waarvan ik als leek op technisch gebied telkens weer onder de indruk ben gekomen. Ik ben in contact gekomen met veel mensen, van wie ik veel medewerking heb ontvangen en bij wie ik veel begrip heb ontmoet. In het bijzonder denk ik hierbij aan leden van de Ondernemings raad, van de Kleine Commissie, van de Vaste Commissies en van de Contactcommissies en ook aan de collega's. Voor die medewerking, voor dat begrip, voor de vriendschap, die ik heb mo gen ondervinden, ben ik bijzonder dankbaar. Mijn vertrek van de Werf als personeelschef brengt tevens mee mijn aftreden als redacteur van het Zeskant. Ongeveer tien jaren ben ik belast geweest met de verzorging van het firmagedeelte van ons personeelsorgaan. En hoeveel medewer king ik ook heb mogen ondervinden, ten aan zien van het Zeskant bleef die helaas meestal achterwege. In den regel stond ik daar alléén voor. Het schijnt voor technische mensen nu eenmaal moeilijk te zijn een artikeltje voor een niet- uitgesproken-technisch blad te schrijven. Toch zijn er dikwijls gebeurtenissen en ervarin gen, die de moeite van het vermelden waard zijn. Bovendien wordt het Zeskant, als het niet steeds in de stijl van één persoon wordt geschreven, veel leesbaarder. Mijn afscheidswens is dan ook, dat alle medewerkers van de Werf zo nu en dan een artikeltje voor het blad aan mijn opvol ger zullen zenden. Het zal zijn taak verlichten. Dan ten slotte nogmaals: dank, veel dank, voor de medewerking, voor het begrip, voor de vriend schap. Het moge U allen goed gaan! Wink. W. P. van Leeuwen. Onze medewerker de heer W. P. van Leeuwen verliet op 12 februari 1965 de Werf Gusto als gepensionneerde. Hij is in 1948 bij de Werf in dienst gekomen, waar hij werkzaam was als kraanrijder; om precies te zijn op 27 October 1948. Hij kan dus bogen op een diensttijd van 17 jaar. Hij gaat nu van zijn welverdiende rust genieten en wij hopen, dat hij dat nog vele jaren zal kunnen doen. Bij de in januari 1965 gehouden Bemetel-exa- mens hebben 8 leerlingen van onze Bedrijfs- school het zo begeerde diploma behaald. Het zijn: J. H. van Alphen, draaien R. A. Munnik, fraisen H. van Gogh, pijpenbewerken H. Weber, pijpenbewerken G. W. I. van Bueren, scheepsbeschieten, J. W. van Grootveld, scheepsbeschieten N. C. Peek, scheepsbeschieten. A. L. van Dooren, scheepsbeschieten. Aan de geslaagden onze hartelijke gelukwensen. Twee leerlingen, n.l. D. Vos en W. v.d. Werf, moeten nog een herexamen doen. We hopen hen de eerstvolgende examens bij de geslaagden aan te treffen.

Het Zeskant | 1965 | | pagina 12