het 5 MANOEUVREREN MET DE KRAB üêMmm BIJ DE VOORPAGINA We kunnen zo langzamerhand wel zeggen, dat de I.H.C. Beaver standaardzuiger met de regel maat van een klok wordt verkocht. Bij de I.H.C.- vennoten Conrad-Stork, J. K. Smit en tegen woordig ook bij De Klop zijn ze altijd wel er gens bezig een I.H.C. Beaver te monteren. Uw redacteur wilde graag eens zien, wat er daarna gebeurt met deze eenvoudige, maar toch zo sterke, kleine zuigers. Hij heeft daarom de CO 537, La Cabrole (betekent "krab") op zijn weg gevolgd. Helaas niet tot aan zijn bestemming Saint-Tropez in Zuid-Frankrijk. Een tochtje daarheen zou hem wel hebben ge leken, want het was er al een heerlijk voor jaarsweertje. Hier was het nog bitter koud toen de Cabrole zonder veel omslag, geheel ge monteerd in het water gezet en beproefd werd. mmta» ma WBsmmm us ><m?M iwin Dit blad is het personeelsorgaan van de Industrieële Handelscombinatie Holland, gevestigd in Den Haag. Het verschijnt iedere maand op de 1e woensdag na de vijftiende. Uitreiking aan personeelsle den van de in I.H.C. Holland verenigde bedrijven vindt gratis plaats. De inhoud is beschermd krachtens de Auteurswet. Firma-redacteuren: G. Martens (Con rad-Stork), M. Wink (Werf Gusto), W. C. Boer (De Klop), A. Heystek (J. K. Smit), J. Koutstaal (L. Smit Zoon) en R. Lafèbre (Verschure). Leerjongens uit de bedrijfsscho- len van de I.H.C.-werven krijgen naast hun theoretische opleiding ook een praktische scholing. Soms kunnen zij daarbij meewerken aan het bouwen van "heuse" werk tuigen, zoals hier in de bedrijfs- school van J. K. Smit, waar de jongelui een zijponton voor een snijkopzuiger vervaardigen. INHOUD algemeen gedeelte Manoeuvreren met de krab 26 Tewaterlating "Ortelius" 28 "Petrus Plancius" 29 "London Leviathan" in zes stukken op de helling 30 "Lamproie" in "Simsons" armen31 Piet Schijvenaar werd grote figuur op honkbalvelden 32 Zijn naamkaartje. Zonder veel omhaal in 't water. i'J.l' 26

Het Zeskant | 1965 | | pagina 2