V eiligheidscompetitie Op 6 april 1965 liep de veiligheidscompetitie 1964/1965 af. Er waren 4 ploegen, die de 240 veilige dagen hadden bereikt; in totaal pl.min. 90 man. De winnende ploegen waren: SB-CB- binnen (bs. Noortwijk); electriciëns (bs. Dijk stra); MB-binnen (bs. Koopmanschap en bs. Struik) en de Polyesterafdeling (bs. Hofman). De leden van de desbetreffende ploegen kwamen onder aanvoering van hun bazen om half twaalf in de cantine bijeen. Zij werden daar verwel komd door de Veiligheidsinspecteur, de heer J. Olde Monnikhof, die vervolgens de heer A. L. v.d. Meer, die de heer Wink als personeelchef gaat opvolgen, aan de aanwezigen voorstelde. De heer v.d. Meer begon met de mededeling, dat de heer F. Smulders tot zijn spijt verhinderd was bij de prijsuitreiking aanwezig te zijn en zette vervolgens het belang van het veilig werken uiteen, waarbij hij uitging van het eigen gezin. Veilig werken is niet alleen een belang voor de onderneming, maar in de eerste plaats voor de man zelf. Dag in, dag uit dient men rekening te houden met de gevaren, die de werkers in een industriële onderneming bedreigen. Om veilig te kunnen werken moet men over een bepaalde mentaliteit beschikken en die mentaliteit moet worden geleerd. Spreker hoopte, dat ook in de toekomst een ieder er aan zal medewerken, dat er in ons bedrijf veilig wordt gewerkt. Zulks in het belang van de werkers zelf, van hun collega's en van hun gezinnen. Hij vestigde er de aandacht op, dat de heer Olde Monnikhof al het mogelijke doet om de veilig heid te bevorderen, maar dat, om een gunstig resultaat te bereiken, de medewerking van een ieder nodig is. De deelnemers ontvingen hierna ieder een ge schenk, bestaande uit een asbak en een verband- doosje. Inmiddels waren koffie en koeken geserveerd, die men zich goed liet smaken. Nadat de geschenken waren uitgedeeld, werd de wisselbeker door de heer Wink met enkele toepasselijke woorden uitgereikt aan de bazen Koopmanschap en Struik. In zijn antwoord ves tigde de heer Koopmanschap er de aandacht op, dat de bazen alléén geen beker kunnen winnen. Daarvoor is nodig, dat de gehele ploeg meewerkt. Dat is dan ook gebeurd en de beker is dan ook een trophee, die door de gehele ploeg is veroverd. 42 (0)

Het Zeskant | 1965 | | pagina 10