koper, maar gezien uw goede reputatie en de beroemde kwaliteit van uw produkten willen we tóch blijven praten. Wij doen hierbij een tegen bod, hoger kunnen we écht niet gaan. Wij antwoordden: "Nou, vooruit dan, we zullen het verschil delen". Dat dit goed gemikt was bleek uit het antwoord van Peking: "Met grote tegenzin zijn wij bereid de koop voor deze prijs af te sluiten". Kort daarna kwam dezelfde klant weer langs drentelen. "Zeg koopman, als ik er nu nóg twee koop, krijg ik dan zes procent reductie". I.H.C.: "Maar meneer, hoe kan dat nou, wij zijn Het duurdere werk 2d u al zo ver tegemoetgekomen, u wilt ons toch niet ruineren?" Klant: "Kijk nu toch om u heen, al dat volk rond de tent staat af te wachten hoe deze handel gaat. Als wij het eens worden komen er vast wel meer klanten!" I.H.C."Allez, 't is dat onze kindertjes ook moe ten eten, wij zullen er drie procent af doen." Zo werd besloten. Het volk rond de kraam begon nu op te dringen, en intussen hebben wij alwéér zes Beavers voor Chinese klanten in aanbouw. Op dezelfde markt hebben wij echter ook een andere kraam, voor het duurdere werk. Hier verkochten wij een grote sleepzuiger, waarvan de bouw bij Werf Gusto intussen al een flink eind gevorderd is (zie foto hiernaast). De 4000-m3 hopper zal 7500 ton lading kunnen bevatten. Het schip krijgt twee 900-mm zuig- buizen en twee schroeven, ieder aangedreven door een Smit-Bolnes dieselmotor; de beide zandpompen krijgen elektrische aandrijving. Het is dus een zeer modern schip van forse af metingen, een order die zéér de moeite waard is. Op het ogenblik, en eigenlijk al sinds enige tijd, reizen handelsmissies uit vele landen naar China om te trachten op die markt vaste grond onder de voeten te krijgen. Vaste grond die I.H.C. Hol land daar reeds verkregen heeft. Onze ervaring is dat het prettig zaken doen is met de Chinezen; het zijn harde onderhandelaars, die niets, maar dan ook niets cadeau doen. Zij zijn echter zeer korrekt, en aangezien dit de manier is waarop ook wij zaken trachten te doen is een goede ver standhouding eigenlijk vanzelfsprekend. Een I.H.C. Beaver Cub voor China. 55

Het Zeskant | 1965 | | pagina 19