De leerschool vloog uit le excursiedag 9 juni 1965 De eerste excursiedag voor onze jeugdige werk nemers was bestemd voor de bezichtiging van de D.A.F.-fabrieken te Eindhoven. De bus, een D.A.F., zette er direkt de sokken in, hij rook waarschijnlijk de stal waar hij was ge boren. Via Maastunnel en Moerdijkbrug werd Noord-Brabant bereikt, waar het tijd werd een bakje koffie naar binnen te werken. De chauffeur wist hiervoor een goed adres in Tilburg en stuur de zijn voertuig in deze richting, althans dat dacht hij. Na vele wegomleggingen en omzwer vingen, waarbij het gezang: "Koffie, koffie, lek ker bakkie koffie" steeds meer als een nood kreet ging klinken werd eindelijk het juiste adres bereikt, zodat om 10 uur ieder zijn bakje troost kon drinken. De reis werd vervolgd naar het recreatiecentrum "Eurostrand", waar de tijd meer dan zoek ge bracht kon worden in de prachtige speeltuin. (De grootste van Europa volgens de reclamebor den). Ook de zwemmers kwamen ruimschoots aan hun trekken door het aanwezige water. In deze uitspanning werd plotseling onze perso neelschef ontdekt. Op de vraag of hij zijn werk terrein reeds tot hier verplaatst had om personeel aan te trekken, was het antwoord dat hij hier slechts met vakantie en dus incognito aanwezig was. Diverse leerlingen waren verderop drukbezig met trampoline springen, waarbij zij poogden zich zelf in een baan rond de aarde te brengen, het geen natuurlijk niet lukte. Bij een van deze po gingen beschadigde één van hen zijn neuskegel, daar hij op zijn gezicht terecht kwam. Flet volleybal werd ook druk beoefend, totdat een van de leiders de bal een schop gaf. Deze verdween in de richting van de zwemvijver en zette toen koers naar de overkant, voortgedre ven door een stevige bries. Het spel moest 10 mi nuten onderbroken worden om de bal weer op te vissen. Na de lunch, welke voortreffelijk smaakte, werd de bus weer opgezocht om de D.A.F. te gaan bezoeken. Allereerst werden voor het gezelschap enige films vertoond over de oprichting van het bedrijf, de Variomatic overbrenging, dc D.A.F. renwagen en de legertrucks en artillerietrekkers. Het bijzondere van de D.A.F. is, dat dit bedrijf is ontstaan uit een klein smederijtje, dat nader hand is uitgegroeid tot de fabricage van aan hangwagens en daarna tot heuse auto's. Dat dit laatste reeds lang de bedoeling was blijkt uit de naam om van Doorne's Aanhangwagen Fabriek te wijzigen in van Doorne's Automobiel Fabriek. Deze twee gebroeders van Doorne zijn de Ne derlandse uitgave van het Amerikaanse sprook je: "Van krantenjongen tot miljonair". In het bedrijf gekomen bleek dat bijna alles hier zelf wordt gefabriceerd. Tijdens de rondleiding De bakermat van het DAF-bedrijf, een kleine smederij van 4x4 meter. Eurostrand midden in Noord-Brabant.

Het Zeskant | 1965 | | pagina 7