De ondernemingsraad Verkiezing nadert De verkiezing van de leden van de onderne mingsraad staat weer voor de deur. Het is ruim drie jaar geleden, om precies te zijn op 18 juli 1962, dat men in ons bedrijf naar de stembus ging om de leden van de huidige ondernemings raad te kiezen. Ditmaal is onder andere in overleg met de vak verenigingen de datum van de verkiezing enige maanden verschoven, naar dinsdag 12 oktober. De installatie van de nieuwe raad zal op 2 november plaatsvinden. Het ligt in de bedoeling ook de toekomstige verkiezingen in de maand oktober te houden; hiermede worden de diverse vakantie-proble men zo goed mogelijk omzeild. Hoe het zal gaan Zes weken voor de dag der verkiezing zullen de kiezerslijsten worden gepubliceerd. Op deze lijsten zullen als stemgerechtigden slechts voor komen die werknemers, die 21 jaar of ouder zijn en minstens een vol jaar in dienst van de Gusto zijn. Om verkiesbaar te kunnen zijn moet een werknemer 23 jaar of ouder zijn en min stens 3 jaar in dienst van de Gusto zijn. De kiezerslijsten worden per afdeling opge maakt. De montageploeg en de afdeling appa ratenbouw komen bij de afdeling scheeps- en constructiebouw, de onderhoudbankwerkers bij machine-bouw en de elektriciens bij de groep aluminiumbouw. De beambten van Schiedam en Slikkerveer worden gecombineerd, terwijl voor de staf beambten een combinatie geldt van Schiedam, Slikkerveer en Geleen. Drie weken voor de dag der verkiezingen wor den de lijsten gepubliceerd van de door de organisaties aangewezen kandidaten. Voor iedere afdeling waarin meer dan i/3 van de werknemers niet georganiseerd is kunnen ook de niet-georganiseerde werknemers kandi daten stellen en wel binnen een week na de publikatie van de kandidaten van de vakver enigingen. Ook deze lijsten worden bekend gemaakt. De organisatie van de verkiezing is opgedragen aan een verkiezingscommissie, tevens hoofd stembureau, bestaande uit de heren van der Meer, Van der Wal en P. Slabbekoorn. Zij zal verschillende stembureaus vormen en vaststel len op welke uren en plaatsen zal kunnen wor den gestemd. Zij zal ook de uitslag vaststellen en bekendmaken, al deze zaken uiteraard aan de hand van het Reglement op de Onderne mingsraad. Hoe het was Bij de verkiezing van 1962 werd de onder nemingsraad als volgt samengesteld: Voorzitter: Secretaris: Gewoon lid: Leden-Voorzitters van vaste commissies: Overige gewone leden: Mr. H. Smulders 1 vormende de kleine P. J. Slabbekoorn commissie J. H. van der Wal J J. C. Kuijpers G. H. Hermse B. Pil J. G. Scheffers A. Nijs N. G. Alberts L. Heijkants A. Jansson C. Knook D. van der Munnik G. van der Schee W. van der Water G. P. A. van Wieringen (fabriek Schiedam) (beambten Schiedam en Slikkerveer) (fabriek Slikkerveer) (fabriek Geleen) (beambten Geleen) Samenstelling vaste commissies: Fabriek Schiedam: J. C. Kuijpers A. Jansson G. van der Schee N. G. Alberts C. Knook L. Heijkants voorzitter machinebouw binnen machinebouw buiten aluminiumbouw scheepsbouw buiten scheepsbouw buiten

Het Zeskant | 1965 | | pagina 7