het De „NARVSKI" te water Bli DE VOORPAGINA Ongeveer 100 km ten westen van Leningrad ligt de havenplaats Narva. Deze vestingstad van 28.000 inwoners ligt aan de Narvski baai, die uitmondt in de Oostzee. Binnenkort zal in dit gebied de eerste van de drie sleepzuigers, die wij voor Rusland bouwen, aan het werk gaan. Aan dit gebied ontleent de CO 504 zijn naam, Narvski. Statig en beheerst Wij hebben indertijd de uitgebreide onderhan delingen beschreven die voorafgingen aan het in december 1963 afsluiten van het contract voor de bouw van drie zuigers. Ondertussen is er bij J. K. hard gewerkt en op 26 augustus j.l. hingen de vlaggen hoog bo ven de werf te wapperen: De Narvski zou te water worden gelaten. Het is een bijzonder vlotte tewaterlating ge worden. Het leek wel alsof het schip zó in ba lans stond, dat alleen nog maar het duwtje van de fles champagne nodig was. Deze fles werd gehanteerd door Mevrouw K. A. Tugarinova, echtgenote van de Ambassadeur van de U.S.S.R. in Nederland. De volgende dag lazen wij in een ochtendblad: „De Russische ambas sadeursgade zag er eenvoudig en charmant uit Dit blad is het personeelsorgaan van de Industrieële Handelscombinatie Holland, gevestigd in Den Haag. Het verschijnt iedere maand op de 1e woensdag na de vijftiende. Uitreiking aan personeelsle den van de in I.H.C. Holland verenigde bedrijven vindt gratis plaats. De inhoud is beschermd krachtens de Auteurswet. Firma-redacteuren: G. Martens (Con- rad-Stork), A. L. van der Meer (Werf Gusto), W. C. Boer (De Klop), A. Hey- stek (J. K. Smit), J. Koutstaal (L. Smit Zoon) en R. Lafèbre (Verschure). Veel belangstelling bestond er bij JKS voor de tewaterlating van de "Narvski", de eerste van een se rieva n drie sleephopperzuigers voor Rusland. Zie verder het ar tikel hieronder. INHOUD algemeen gedeelte De "Narvski" tewater 66 Lagersmit op nieuwe wegen 67 Even bukken - en dan onder de brug door69 Reuzen gaan op stop 70 Kaartenmakers aan het bag geren 71 Voetballen... en iets van de wereld zien72 Bruisenke champagne tegen de boeg van de „Narvski"

Het Zeskant | 1965 | | pagina 2