Montage en ingebruikstellen van de I.H.C. Beaver Cub De onderdelen van de gedemonteerde zuiger wer den in de havens Husavik en Akureyri door een kustvaartuig aangevoerd en per vrachtauto on geveer 100 km over de weg vervoerd. Bij het Myvatn Meer werd de zuiger op het droge in elkaar gezet, en over enkele balken door een bulldozer in het water geschoven. Een bijzonderheid is nog, dat deze bulldozer was uitgerust met een trekhaak om gleuven in de la va-grond te trekken, waar de transportpijpleiding dan in gelegd zou worden. Daar zoet water nodig was voor koelwater van het tussenstation werd besloten om een gleuf naar het meer te trekken. Toen de bulldozer begon te trekken en er nog slechts een putje van een halve meter diep was, kwam daar ineens zoet, lauw water naar boven gespoten. De opgebaggerde diatomeeën-aarde wordt door een drijvende leiding van 500 m lengte naar een tussenstation geperst en vandaar door een 3% km lange leiding naar de toekomstige fabriek. Deze is namelijk nog niet gebouwd. In de afgelopen periode is de transportleiding gelegd, het station gebouwd en werd een bassin gebaggerd waarin de Beaver kan overwinteren. Het water is daar ter plaatse lauw en bevriest niet. Toen begin Augustus werd begonnen, was de temperatuur circa 20-22°C, terwijl het 's nachts niet donker werd. Vijf weken later was de tem peratuur al onder het vriespunt gezakt, sneeuwde het en was het van half negen tot zes uur donker. Tijdens de beproevingen is gebleken, dat de zui ger uitstekend voldeed. Door de voortreffelijke resultaten en de deskun digheid van onze garantie-machinist zijn de op drachtgevers meer dan enthousiast geworden over de Beaver Cub. Wederom een uitstekende reclame voor de veel zijdigheid en de kwaliteiten van onze standaard zuigers. Resultaten Dhr. Honders houdt eigenlijk niet van vis, maar die IJslandse forellen smaakten best! De Beaver Cub in het meer van Myvatn. Zo werd hij het meer ingeduwd.

Het Zeskant | 1965 | | pagina 11