liet zeskant In memoriam BIJ DE VOORPAGINA Op 9 september jl. ontsliep in het Academisch Ziekenhuis te Utrecht de heer H. den Ouden, oud-directeur en gedelegeerd commissaris van De Klop te Sliedrecht. Vanaf de oprichting in 1916 tot 1943 was hij ad junct-directeur, daarna tot april 1961 directeur van deze werf. Zijn leven en werken was gewijd aan de ontwikkeling van het bedrijf, waaraan hij zich zo nauw verbonden gevoelde. Op zakelijk terrein heeft hij moeilijke en voor spoedige jaren meegemaakt; deze ervaringen hebben hem gestempeld tot iemand, die een wel overwogen beslissing kon nemen. Mede door zijn goed technisch inzicht had hij een heldere en nuchtere kijk op de dingen en kon hij op eenvoudige en praktische wijze een oplossing voor bepaalde problemen vinden. Door zijn optreden wist hij respect af te dwingen en zich in de zakenwereld vele vrienden te ma ken. Zijn praktische adviezen werden immer zeer gewaardeerd en ook in dit opzicht betekent zijn heengaan een gevoelig verlies. Voor velen bij De Klop en bij I.H.C. Holland zal zijn nage dachtenis in dankbare herinnering voortleven. A. J. C. Bax. Dit blad is het personeelsorgaan van de Industrieële Handelscombinatie Holland, gevestigd in Den Haag. Het verschijnt iedere maand op de 1e woensdag na de vijftiende. Uitreiking aan personeelsle den van de in I.H.C. Holland verenigde bedrijven vindt gratis plaats. De inhoud is beschermd krachtens de Auteurswet. Firma-redacteuren: G. Martens (Con rad-Stork), A. L. van der Meer (Werf Gusto), W. C. Boer (De Klop), A. Hey- stek (J. K. Smit), J. Koutstaal (L. Smit Zoon) en R. Lafèbre (Verschure). In vrijwel elke serie vakantiefoto's bevinden zich wel één of meer „interessante doorkijkjes". De een ziet het zonlicht vallen door een smal en hoog straatje, de ander werd geboeid door een venster loos raam in een oude ruïne. De foto op de voorpagina bewijst, dat fotografen ook op onze zuigers zulke „interessante doorkijkjes" weten te ontdekken. INHOUD algemeen gedeelte In memoriam H. den Ouden 74 Werk aan de winkel (CO 558) 75 Tewaterlating booreiland ,,lle de France"76 „Gymnast" voor de haven van Londen77 Uit het land van vuur en ijs 78 De sterke reus en de slimme dwerg80

Het Zeskant | 1965 | | pagina 2