„La Nive" is de Rijksinvestering dus wel verantwoord te noemen. Toegang tot de Nieuwe Waterweg De verwachting is, dat de kraaneilanden Kraan vogel en Lepelaar na beëindiging van hun werk bij IJmuiden, ongeveer eind volgend jaar, naar Hoek van Holland zullen gaan om dan daar te helpen bij het verlengen van de pieren. Door het Waterloopkundig Laboratorium te Delft wordt met behulp van modelproeven de gunstigste ligging van de dammen, vaargeulen enz. bepaald. Hoewel men aanvankelijk gedacht heeft aan twee gescheiden ingangen, dus een geheel nieuwe ingang voor het Europoort-gebied, is men thans gekomen tot één van ongeveer 850 m breed met vier vaargeulen. Hier wordt het mogelijk de schepen voor te sorteren. Uitvoering van het werk Het werk zal worden uitgevoerd door een com binatie van de drie grote aannemingsmaat schappijen: Kon. Mij tot Uitvoering van Open bare Werken „Adriaan Volker" N.V.; N.V. Baggermaatschappij Bos Kalis, en Van Hat- tum Blankevoort N.V. Bij alle werkzaamheden spelen zuigers een zeer belangrijke rol. Het graven van de havens en het opspuiten van de enorme terreinen zou zon der deze geweldige zandverslinders niet moge lijk zijn. Ter gelegenheid van het inbedrijfstellen van de La Nive (CO 480) schreef een onzer mede werkers in september 1963: „Welk soort werk er ook mag volgen, de La Nive is er klaar voor; groot genoeg om in open water te werken en ver genoeg demontabel om op alle denkbare plaatsen in het binnenland te kunnen doordringen". En zijn bewering is gebleken volkomen juist te zijn. De in hoge mate geautomatiseerde La Nive heeft in de ruim 2 jaar van haar bestaan reeds een veelzijdig programma afgewerkt: nieuwe havens graven, werken voor de kust van Duinkerken, (waar door haar zelfs bunkerresten werden opgeruimd), kanalen graven, en op de hierbij afgedrukte foto werkzaamheden uitvoe ren ten behoeve van het recreatiegebied „Lan- gue d'Oc" in Zuid-Frankrijk.

Het Zeskant | 1965 | | pagina 15