Tewaterlating „Beverwijk 4" BIJ DE VOORPAGINA Amsterdam, 15 oktober 1965. Molenbaas Ad- vokaat, hellingbaas Anthonissen, le machinist Broere en elektriciensbaas Beek stonden samen met een dertigtal andere personeelsleden en hun dames op het platform voor de baggermolen Beverwijk 4. Zojuist had de druilerige regen, die de dag bijzonder triest had gemaakt, plaats ge maakt voor een zeer flauw zonnetje. Geflan keerd door de direkteur, lr. J. M. Donkers, sprak de doopvrouwe, mevrouw C. Hoogvorst- Veltdrop haar goede wensen uit voor schip en bemanning. Daarna haalde zij de telegraaf over en spatte de fles met champagne uiteen tegen de boeg van de Beverwijk 4. De molen had er zin in, want met bekwame spoed gleed zij in het IJ, waar sleepbootjes haar ternauwernood konden vangen. Toch liet zij zich tenslotte te rugvoeren naar de afbouwkade. Hier ziet zij nu tegen haar zuster op, de twee maanden oudere Beverwijk 3, ook verlangend naar het moment, waarop de bagger over haar schouders zal lo pen. Het gezelschap dames en heren was intussen naar de cantine gegaan, want het verblijf op een platform voor een lege helling is nu ook niet alles. Dit blad is het personeelsorgaan van de Industrieële Handelscombinatie Holland, gevestigd in Den Haag. Het verschijnt iedere maand op de 1e woensdag na de vijftiende. Uitreiking aan personeelsle den van de in I.H.C. Holland verenigde bedrijven vindt gratis plaats. De inhoud is beschermd krachtens de Auteurswet. Firma-redacteuren: G. Martens (Con rad-Stork), A. L. van der Meer (Werf Gusto), W. C. Boer (De Klop), A. Hey- stek (J. K. Smit), J. Koutstaal (L. Smit Zoon) en R. Lafèbre (Verschure). liet zeskant INHOUD algemeen gedeelte Tewaterlating „Beverwijk 4" 82 Zwaar werk84 Maasvlakte-project 85 „La Nive" 87 „Roerstroom" in 't grint 88 Tijdens werkzaamheden in Roer mond van de I.H.C. Beaver zuiger „Roerstroom" werd onze foto graaf geboeid door het beeld van de valpalen (spuds). Zie ook het artikel op pagina 88. 82

Het Zeskant | 1965 | | pagina 2