„Luisa" gleed bij maanlicht te water Wisselend bewolkt met buien, zo luidde de voor spelling van De Bilt. De eerste gasten, die op 3 november naar de werf van Verschure kwa men voor de tewaterlating van de sleephopper zuiger ,,Luisa", werden dan ook prompt getrac- teerd op een fikse hoeveelheid hemelwater. Tij dens de eigenlijke doopplechtigheid zorgde een langdurige opklaring er echter voor dat de para plu's opgerold konden blijven. Het late tijdstip van de tewaterlating ongeveer half zes gaf aan het geheel een romantisch aspect door het licht van een scherp getekende, wassende maan. Nadat de doopvrouw, mevrouw M. L. D'Aloja Fontanelli, de echtgenote van de Consul van Panama in Rome, de telegraaf had overgehaald en de fles champagne met een droge klap tegen de boeg uit elkaar was gespat, gleed het schip omlaag. Zonder één ogenblik te aarzelen en met een vlotheid als wilde ze zich zo gauw mogelijk voegen bij haar zusterschip, de „Yolanda", die eerder dit jaar werd afgeleverd aan dezelfde Pa namese opdrachtgever. Sleepboten vingen de Luisa" op en onder de twinkelende lichtjes op het IJ liet ze zich gewillig naar de afbouwkade leiden. Evenals de Yolandais de Luisa" een zee waardig baggervaartuig. Wij kunnen zelfs spre ken van een identieke tweeling. Beiden hebben de opvallende bovenbouw met de brug op vier poten; beiden hebben een hopperinhoud van 3150 m3 en twee zuigbuizen van 900 mm dia meter. In de werfcantine, die door de genodigden, ge zien de frisse buitentemperatuur, weer met graagte werd opgezocht, nam directeur P. Ver schure het woord. Hij ging nader in op de capa citeiten van de zusterschepen, die mede door hun vaarsnelheid van 14,5 knopen in staat zijn om een flinke portie werk te verzetten. Vervolgens dankte hij in het bijzonder mevrouw D'Aloja Fontanelli voor de bereidwilligheid de tewaterlating te willen verrichten. Een geschenk onderstreepte deze woorden. De „Luisa" zal in het voorjaar van 1966 aan haar eigenaars worden overgedragen.

Het Zeskant | 1965 | | pagina 16