JUBILEA ze roestvrije ridder houdt echter zijn schild voor de borst en denkt: "Wat mij betreft, kunnen jul lie verroesten". Verder gaat het nu in de voetstappen van de voorganger, als indianen op het oorlogspad. Wee hem, wiens schoeisel niet in orde is. In de verte, in het licht van een spaarzame lamp, duikt een stalen borstwering op. De hoogwaterkering. De groep maakt zich gereed ook deze hindernis te nemen, koste wat het kost. Echter niet nodig, een statietrap leidt naar boven en weer naar be neden. Maar plotseling komt er een waterval van vijftien meter hoog. De meer ervaren man nen duiken direct het gat van de deur in. Anderen kijken echter omhoog, naar de lollige broek die hen dit levert. Doch het is slechts de dakgoot, die ter plaatse naar beneden hangt en zijn on gemakkelijke houding afreageert door voor Manneke Pis te spelen. Hij krijgt er geen applaus voor en met een dodensprong wordt de ingang genomen. Het leed is geleden. De ontvangst is hartverwar mend. Als twee liefdevolle vrouwearmen om sluit de warme lucht van de verwarming de natte en half verdronken mannen. Al gauw is alle narigheid vergeten. Als U goed luistert kunt U hier en daar al flarden van een lied horen; het lied van de arbeid. En dat is, ondanks alle doorstane ontberingen, géén Opus in C-mineur. F.H. De laatste jubilarissen in het jaar 1965 werden op 8 december door de directie ontvangen. Op deze dag werden de heren W. T. Hermans, L. Klijn, G. Mes en H. Sla gehuldigd in verband met hun 25-jarig dienstverband bij ons bedrijf. De heer Ir. A. Smulders wees er in zijn toespraak op dat de Werf Gusto een naam heeft gekregen die over de hele wereld meetelt. Dit is te danken aan de trouw en het vakmanschap van zijn me dewerkers. Ook deze jubilarissen hebben gedu rende vijf en twintig jaren hun beste krachten gegeven en spreker zei hun hiervoor zeer erken telijk te zijn. Hij wenste hen en hun echtgenotes van harte geluk met dit jubileum. Vervolgens speldde hij de jubilarissen het zilveren Gusto-in- signe op en overhandigde hij hen een gouden horloge en een geschenk onder enveloppe. Het vererend getuigschrift met de bijbehorende zilveren legpenning der Nederlandse Maatschap pij voor Nijverheid en Handel werden vervol gens door spreker uitgereikt. De bijeenkomst werd, zoals gebruikelijk, beslo ten met een kopje koffie en een bezoek aan de modellen zaal.

Het Zeskant | 1966 | | pagina 13