Onze afdelingskas Vaste commissies In het derde nummer van „Gusto Berichten" is de uitslag bekend gemaakt van de verkiezing van het bestuur voor de afdelingskas. Wat is nu eigenlijk zo'n afdelingskas? De afdelingskas is in feite een onderdeel van de Bedrijfsvereniging, waarbij de werkgever is aan gesloten. Zij kan slechts dan worden opgericht indien het merendeel van de werknemers, die 18 jaar en ouder zijn en minstens één jaar in een onderneming werkzaam zijn, hiermede accoord gaat. Hiervoor vindt dan een schrifte lijke stemming plaats, waartoe de bedrijfsvereni ging de voorschriften geeft. Er wordt dan een bestuur gevormd dat zoge naamd paritair is, dat wil zeggen: de werkgever benoemt één of meer bestuursleden, en even veel bestuursleden worden door de werknemers, zoals hierboven genoemd, gekozen. De afdelings kas heeft geen rechtspersoonlijkheid. Aan het bestuur van de afdelingskas is toever trouwd: 1. Het innen en het beheer over de premiën. 2. Het toekennen van het ziekengeld. Voor de uitbetaling hiervan blijft de bedrijfsvereni ging aansprakelijk. 3. De controle op het al of niet bestaan van de ongeschiktheid tot werken, zulks echter weer volgens regelen die de bedrijfsvereni ging heeft gesteld. De premie voor de afdelingskas mag niet door het bestuur worden vastgesteld. Zij mag hiertoe wel een voorstel doen, maar dit behoeft de goedkeuring van de bedrijfsvereniging. In die premie is ook een deel begrepen voor de kosten welke de bedrijfsvereniging maakt, b.v. voor verlengde uitkering ziekengeld, administra tiekosten, aandeel in t.b.c.-regeling enz. Nu zult U zeggen waarvoor dan een afdelings kas en niet rechtstreeks bij de bedrijfsverzeke- ring. Wat is het voordeel van een eigen afd.-kas. 1. Bij ziekte ontvangt U nu een uitkering via Uw werkgever, zonder enige vertraging. In dien de bedrijfsvereniging de uitkering ver zorgt bestaat de mogelijkheid dat de uitke ring enige dagen later geschiedt. 2. De premie van de afd.-kas bedraagt in 1965 6,3 en in 1966 8,0 De premie van de bedr.-vereniging in 1965 7,3 en in 1966 8,6 Een afd.-kas geeft dus een belangrijke premie besparing, terwijl toch zowel de uitvoering als de uitkering geheel volgens de regelen en onder toezicht van de bedrijfsvereniging geschiedt. Nu de samenstelling van de vaste commissies bekend is, willen wij niet nalaten U deze bekend te maken: Fabriek Schiedam J. C. Kuypers A. Jansson L. Franken C. Prins L. L. Heykants H. van Vliet M. Brons J. v. d. Heide M. de Graaf J. M. F. Waterreus D. v. 't Zelfde F. de Bruin J. W. Roza voorzitter MB-binnen koperslagerij SB-binnen SB-buiten MB-buiten Houtbewerking Polyester electriciëns algemene dienst SB lassers-binnen Montage Apparatenbouw Beambten S'dam en S J. v. d. Drift G. W. Akkerhuis C. L. Barzilay T. L. C. v. d. Hoeven D. v. d. Munnik J. J. de Ruiter Fabriek Slikkerveer B. Pil A. van Pelt W. v. d. Bok Fabriek Geleen B. A. M. Jacobs T. P. J. de Klerk R. Jekautz M. P. J. Dols Beambten Geleen H. H. Smeets C. C. L. Middendorp J. F. Kerdel veer voorzitter beambten bedrijf S'veer technische beambten technische beambten SB toezichth. beambten MB administr. beambten voorzitter voorzitter voorzitter (0) 11

Het Zeskant | 1966 | | pagina 7