Nogmaals echtpaar Van Keulen een nieuwe koers opgeeft. Drie van onze bagger- deskundigen, de heren Boer, Van Keulen en Mes, zijn aan boord. De leden van de Chinese controlecommissie lopen overal rond en maken aantekeningen in boekjes en op lijsten. Wanneer de hopper vol is worden enige metin gen verricht. Daarna gaan de achttien bodem- kleppen open en ontdoet het schip zich schud den van zijn zware last. Opnieuw verheffen de beide 900 mm zuigbuizen zich uit de stoelen. De valbokken zwenken. De buizen verdwijnen onder de waterspiegel. Het weer is goed, de zee bijna spiegelglad. Eigenlijk jammer, want grote sleepzuigers als deze werken zelfs bij ruw weer gewoon door. Onder wel haast ideale omstandigheden worden 's middags de snelheidsproeven gehouden. Ook op dit punt blijkt het schip aan de gestelde eisen te voldoen. Het gebeurt niet vaak, dat twee nieuwe, door I.H.C. Holland gebouwde, schepen tegelijk op "ons" proefterrein bij Texel hun kunnen tonen. Enige dagen later zijn beide sleephopperzuigers wéér samen, nu aan de kade bij Werf Gusto in Schiedam. Hier wordt de Tees Bay op 25 maart aan de eigenaars overgedragen. De "Chinees" verliet op 29 maart ons land, naar zijn bestemming in het Verre Oosten. 4000 m3; twee Smit-Bolnes diesels van 2040 pk drijven de schroeven aan. Op de foto! Nog eenmaal passeren beide schepen elkaar. De Tees Bay draait bij om de fotograaf de gelegen heid te geven twee schepen in één opname te vangen. Daarna wensen de opvarenden van de CO 526 die van de CO 536 een goede vaart. Op de brug van de 'Chinees", bij Kapitein Boes- jes, heerst de gebruikelijke drukte van een proef vaart. Boven het geroezemoes uit klinkt regel matig de stem van de loods, die de roerganger Deze foto werd in het vorig nummer afgedrukt bij het artikel over het 25-jarig huwelijksjubi leum van de heer en mevrouw Van Keulen. Tot onze grote spijt is het bijschrift uitgevallen, maar U zult wel begrepen hebben, dat het niet de offi ciële trouwfoto was. Er had bij moeten staan: "Niet een foto van de heer Van Keulen aan het werk op een of ander baggervaartuig, maar als Keizer l-Ha-Cé, de Kundige, Heerser over Slib en Zand, met zijn Gemalin gefotografeerd in Hongkong" 36

Het Zeskant | 1966 | | pagina 12