Lagersmit verkocht ste Sublime WAT DOEN ZE DAAR JN GELEEN? vervolg 25 jaar Gusto-Geleen In september zal het 25 jaar geleden zijn, dat het bedrijf in Zuid-Limburg een zelfstandige dochteronderneming van de Werf Gusto werd. Aanvankelijk was het namelijk een toeleverings bedrijf van de Staatsmijnen. In die kwart eeuw werd veel werk uitgevoerd voor de mijnen, zoals losplaatsen, transportin richtingen enz.. Andere werken, die in Limburg werden uitge voerd zijn onder andere de grote transportbrug- gen voor de Enci-cementfabrieken en onderde len voor de Stikstofbindings Bedrijven. Een mooi werk was ook, de 175 m hoge schoorsteen van chroom nikkel staal, die voor het laatstgenoem de bedrijf werd gebouwd. Geleidelijk aan worden echter ook opdrachten in andere delen van het land uitgevoerd: het soda- projekt in Delfzijl, pijpleidingen voor de elek trische centrale te Nijmegen, de staalconstruc tie van de Mars-fabriek te Veghel. Maar ook de constructies van het Reactorcen trum Petten, waaraan bijzonder hoge eisen van afwerking en maatvoering werden gesteld. En om niet te vergeten, de gehele staalconstruc tie van het Overbeek-gebouw waarin o.a. het hoofdkantoor van LH.C. Holland is gevestigd. Thans wordt er in dit bedrijf, waar 230 mensen werkzaam zijn, gebouwd voor de brug welke over de Anna-baai in Curasao zal komen. Voor de nieuwe Hoogoven VI worden pijpleidin gen vervaardigd. Bij elkaar een veelomvattend en gevarieerd werk programma. Op het ogenblik is er zelfs een tekort aan ar beiders. Vijftig vaklieden kunnen geplaatst wor den. In de komende drie jaar zal er een behoefte zijn aan honderd nieuwe medewerkers. "Ik heb nieuws; de 100e Sublime is verkocht". Zo luidde het telefoontje van de heer Gort. Dus richtten wij onze schreden naar de Molenstraat 26 om meer bijzonderheden over dit "jubileum" te horen. Bovendien, de koffie bij Lagersmit is uitstekend Verleden jaar schreven wij eens in Het Zeskant: "vanaf het begin is Lagersmit een bedrijf ge weest, dat liever in de aanval dan in de verdedi ging is". Dit gold vooral de nieuwe schroefas afdichting, die onder de naam "SUBLIME" op de internationale markt wordt gebracht. De eer ste twee Sublime's werden in maart 1964 geleverd en waren bestemd voor tonijnjagers, die voor Zuid Afrika werden gebouwd. Nu is dus de 100e verkocht. Het is een van een serie van tien, die in één koop aan Denemarken zijn geleverd. Van de honderd Sublime's werden er zestig in Nederland verkocht en veertig aan andere lan den, zoals Denemarken, Italië, Noorwegen, Joe goslavië, Zuid Afrika, Spanje, Zweden en an dere landen. We mogen gerust zeggen, dat de belangstelling voor de nieuwe schroefafdichting Sublime, die opvalt door eenvoudige constructie, gering aan tal onderdelen en gemakkelijke montage, nog steeds groeiend is en niet zonder trots voegt de heer Gort hier aan toe: "In de afgelopen twee jaar behoefden wij nog geen enkel onderdeel na te leveren". Voor het overige wil hij niet lang bij het "ju bileum" stilstaan. Het aantal van honderd is in middels overschreden. De Lagersmit-politiek van aanvallen verslapt geen moment, dat is een ding dat zeker is. 100 38

Het Zeskant | 1966 | | pagina 14