„De arend en de bever" BIJ DE VOORPAGINA "Machteloos hing de bever in de stalen klauwen van de geweldige arend en terwijl hij nog een laatste blik naar het lokkende water wierp, ging hij steeds hoger de lucht in". Leest men deze droefgeestige regels, dan zou men denken aan een groot dierlijk drama. De waarheid is echter anders. Woensdag 9 maart werd in de Merwedehaven te Rotterdam een Beaver-standaardzuiger ingescheept voor trans port naar Frankrijk. "De stalen klauwen" waren de takels van de drijvende bok Arend die de zuiger opnamen en aan boord van het vracht schip Bernard Jolm plaatsten. De zuiger, de Nieuwe-Merwede, is van het Giant- type, de grootste van de I.H.C. standaardzuigers. In Zuid-Frankrijk wordt een groot recreatie gebied aangelegd met jachthaven, camping enz. De Bemard-Jolm lost het materieel waarbij zich, behalve de Beaver, woonwagens, persbuizen, een bulldozer en een dubbelromps werkboot bevin den, in Sète. Vandaar wordt de zuiger ongeveer 100 mijl over zee naar La Barcares (bij Perpig- nan) versleept, waar hij onder een zeer lage brug door moet. Over dit obstakel werd echter laconiek gezegd: "We ballasten 'm wel zo ver, dat het dek des noods onder water komt..."! We twijfelen er niet aan of de Giant zal zijn best doen om een "ideale jachthaven" te baggeren, waar volgend jaar velen zich "bruin gebakken als een scholletje in de roomboter", aan de ge neugten van de vakantie zullen kunnen overge ven. Dit blad is het personeelsorgaan van de Industrieële Handelscombinatie Holland, gevestigd in Rotterdam. Het verschijnt iedere maand op de 1e woensdag na de vijftiende. Uitreiking aan personeelsle den van de in I.H.C. Holland verenigde bedrijven vindt gratis plaats. De inhoud is beschermd krachtens de Auteurswet. Firma-redacteuren: A. L. van der Meer (Werf Gusto), W. C. Boer (De Klop), J. Koutstaal (Smit Kinderdijk) en R. Lafèbre (Verschure). het zeskant Daar gaat-ie! Op 21 maart werd bij L. Smit Zn het vlaggeschip voor de H.A.M., de "P. C. S. van Hattem" te water gelaten. Meer over deze feestelijke gebeurtenis leest u op blz. 31. INHOUD algemeen gedeelte De arend en de bever 30 Vlaggeschip voor de H.A.M. te water gelaten 31 Hefponton voor Argentijns tunnelproject te water gelaten 33 Vreedzame tweekamp tussen "Brit" en "Chinees" 35 Nogmaals echtpaar Van Keulen36 Wat doen ze daar in Geleen? 37 Lagersmit verkocht 100ste Sublime 38 Naar de Brabantse Westhoek 39 30

Het Zeskant | 1966 | | pagina 2