Hefponton voor Argentijns tunnelproject te water gelaten Ongedwongen sfeer "Mijn naam is zo dikwijls genoemd en staat bo vendien op het schip, dat ik toch wel iets wil zeggen". Met deze woorden richt ir. P. C. S. van Hattem zich tot de aanwezigen. Ondanks de bij hem levende bezwaren tegen het vernoemen van schepen, is hij toch dankbaar, dat dit schip zijn naam draagt. Vooral omdat hij bij de bouw er van als adviseur heeft mogen optreden. Het wordt een modern schip, met zuigbuizen die he lemaal op instrumenten werken en met omkeer bare schroeven, waarmee de kapitein de snelheid regelt van de brug af. Het aantal loskleppen is minder dan aanvankelijk in de bedoeling lag. Dit is gebeurd op aanraden van de bouwwerf. Een spuitinrichting kan eventueel helpen de spe cie los te werken. Tegen deze oplossing had de heer Van Hattem eerst wel bezwaren. Stel je voor, zo zei hij, dat het met die weinige kleppen niet lukt. Dan zou men zeggen: "Van Hattem lijdt aan constipatie!" En Kapitein Van der Hel zou dan, doelend op de spuitinrichting, opmer ken: "geef 'm maar een lavement!" Wanneer het gelach verstomd is, voegt de heer Van Hattem er aan toe, dat hij echter vol ver trouwen is, dat het wel goed zal gaan. In deze ongedwongen, vriendschappelijke sfeer wordt de bijeenkomst verder informeel voort gezet. In de lente tewater gelaten zal het vlaggeschip van de H.A.M., de "P. C. S. van Hattem", om ringt door zoveel goede zorgen en groeiend on der vele bekwame handen, wellicht reeds in de zomer gereed zijn voor de proefvaart. Amsterdam, 8 maart 1966. Als een reusachtig visconservenblik ligt het zil verkleurige hefponton voor Argentinië op de werf van de LH.C. Holland Werkmaatschappij Verschure Co. te wachten op de tewaterlating. Eenmaal afgebouwd, zal het 38,60 x 30 x 3 meter ponton goede diensten bewijzen bij de aan leg van een iy2 km lange autotunnel onder de rivier de Parana. In deze rivier, die de Argentijn se provincies Parana en Santa Fé scheidt, komen zulke sterke stromingen voor, dat het neerlaten van de geprefabriceerde, 65 meter lange tunnel- stukken zeer grote moeilijkheden biedt. vervolg pag. 34

Het Zeskant | 1966 | | pagina 5