vervolg van pag. 33 Gevangen in tien takels en tussen de vier stevig in de grond staande poten van het door I.H.C. Holland ontworpen en gebouwde hefponton, hoopt men de tunnelstukken vlot op hun plaats te krijgen. De vier poten, die elk 61,50 meter lang worden, worden op en neer bewogen met behulp van het gepatenteerde Gusto hydraulische hefsysteem, waarmee ook de kraaneilanden Le pelaar en Kraanvogel, en het grote booreiland lie de france zijn uitgerust. Het bijzondere van het hefponton is, dat voor het eerst een dergelijke installatie een civiel-tech- nische toepassing in het buitenland krijgt. Er is hoge belangstelling voor de tewaterlating van dit unieke werktuig, al bestaat het dan ook nog maar uit het "kale" ponton. De Ambassa deur van Argentinië in ons land, Zijne Ex cellentie Dr. Latella Frias is met zijn echtge note aanwezig, evenals ir. Echaide met zijn vrouw; hij: President van de "Comisión Inter- provincial del Tunel Subfluvial Parana-Santa Fé", zij: de doopvrouwe. De wereldomroep is ook present, want in Latijns Amerika bestaat veel belangstelling voor de nieuwe autotunnel én voor de manier waarop hij zal worden gebouwd, zo vertelt de Argentijnse radioreporter ons. De doop Met een ferme ruk haalt de doopvrouwe, Me vrouw Chiapella de Echaide, de telegraaf over. De fles spat tegen de romp van de Rio Parana uiteen. Wie dichtbij staat wordt een beetje mee- gedoopt! Gespannen kijkt iedereen naar én onder het pon ton. Het blijft even onbewegelijk liggen. Enkele seconden maar, dan begint het gevaarte te glij den. Pas als het enorme "blik" op het IJ door sleepboten is opgevangen, gaat er een hoeraatje op. De toch altijd weer bij een tewaterlating aan wezige spanning is gebroken. In de werfcantine teruggekeerd neemt de heer Verschure als eerste het woord. Hij begint in het Spaans (niet slecht, vertrouwt de Ar gentijnse reporter ons toe) maar na enkele zinnen verklaart hij toch liever in het Engels verder te willen gaan. De heer Verschure die er de archieven eens op had nageslagen, kwam tot de ontdekking dat rond de eeuwwisse ling voor het eerst door ons een schip voor Ar gentinië werd gebouwd. Later leek het er op alsof deze klant voor ons verloren was. Door de bouw van dit hefponton zijn de goede relaties tussen Argentinië en Verschure weer hersteld. Als herinnering aan deze dag biedt de heer Ver schure Mevrouw Chiapella de Echaide een ge schenk aan. Nadat haar man, ir. Echaide, in zijn moedertaal woorden van dank heeft gesproken, is de offi ciële plechtigheid ten einde. De reporter van de Wereldomroep is evenwel nog niet tevreden en hij neemt achtereenvolgens de Argentijnse Am bassadeur, ir. Echaide en de adjunct-directeur van Werf Gusto, ir. R. Smulders, korte inter views af. Zo krijgt de reportage die over heel Latijns Amerika zal worden uitgezonden nog eens extra gewicht. Hoe dit hefponton er tenslotte uitziet, daarover hopen wij U, aan de hand van de beproevingen, in een volgend nummer meer te vertellen. 34

Het Zeskant | 1966 | | pagina 6