het I.H.C. MARINE MINING DIVISION nieuwe afdeling bij Verschure INHOUD algemeen gedeelte BIJ DE VOORPAGINA Een gewicht van meer dan 15.000 kg hangend in de strop van een Rotterdamse haven kraan. Het is het hoofdponton van onze kleinste Beaver-zui- ger, die hier begint aan een 5000 km lange treinreis. Leest u maar het artikel op de ach terpagina. I.H.C. Marine Mining Division62 ,,Rio Parana" werd in Amsterdamse haven beproefd63 „Jasienski" overgedragen64 Moderne elektronika in opmars (deel II) 65 Vorderinqen in de bouwput van het Haring vliet 66 „Beatrix" en „Mercurius"67 Beaver reist per trein naar Bagdad 68 In het artikel over de fusie (in ons meinummer) hebt u al iets kunnen lezen over interne specialisatie bij de I.H.C. werven. Verschure zal zich in dit verband in tensiever gaan bezighouden met de verdere ontwikkeling van projecten, waarmee men zich ook vroeger al bezig hield, en die zijn samen te vatten onder de term "natte mijnbouw". In het verleden lag het accent op de winning en verwerking van tinerts door em merbaggermolens met ertswasserijen. Wij hebben hiervan een groot aantal ge bouwd, vooral voor bedrijven in Indonesië. Weliswaar is er een periode van onderbreking in deze activiteiten geweest, ge durende welke wij echter de contacten met de tinmaatschappijen ook in andere delen van de wereld, hebben onderhouden. Nu door de voortgaande onderzoekingen allerlei zeer waardevolle delfstoffen op en in de bodem van zeeën en oceanen zijn ontdekt, ontstaat er een behoefte aan apparatuur om deze voorraden economisch te ontginnen. Wij menen, dat hier een vruchtbaar toepassingsgebied is voor onze kennis van baggeren en ertsbehandeling, zodat we onze activiteiten kunnen gaan uitbreiden tot vele andere delfstoffen, varieërend van kunstmest, goud, mangaan e.d. tot diamant. Bij deze mijnbouw komt ook vaak het transport van de erts of de ertshoudende grond naar voren. Ook hier ligt de aansluiting met de I.H.C.-ervaring voor de hand. Nu Smit Kinderdijk de steeds verdergaande normalisatie en standaardisatie van belangrijke onderdelen van baggerwerktuigen op zich heeft genomen, is het moment gekomen om de zeemijnbouw intensief ter hand te nemen. Daarom is bij Verschure de "I.H.C. Marine Mining Division" (I.H.C. zeemijnbouw af deling) opgericht. Daar gaat men zich met deze materie bezighouden. Intussen zijn al enkele opdrachten voor het geven van adviezen onderhanden. Wij wensen de Amsterdammers veel succes met hun nieuwe spruit! Dit blad is het personeelsorgaan van de Industrieële Handelscombinatie Holland, gevestigd in Rotterdam. Het verschijnt iedere maand op de 1e woensdag na de vijftiende. Uitreiking aan personeelsleden van de in I.H.C. Holland verenigde bedrijven vindt gratis plaats. De inhoud is beschermd krachtens de Auteurswet. Redacteuren: W. C. Boer (De Klop), R. Gebhard (I.H.C.), J. Koutstaal (Smit Kinderdijk), R. Lafèbre (Verschure), A. L. van der Meer (Werf Gusto), A. Priester (I.H.C.). REDACTIE ADRES: I.H.C. HOLLAND, Marconistraat 2, Postbus 6141, Rotterdam.

Het Zeskant | 1966 | | pagina 2