IDEEENBUS DANKBETUIGINGEN jubileum zijn bank in de werkplaats van top tot teen was versierd. Maar wat in die 40 jaren bijna nooit voor kwam gebeurde juist op deze dag. De heer Van Loenhout was ziek. Hij kon de versierde bank dus niet zelf bewonde ren. Weer is een mijlpaal bereikt in een aantal mensenlevens. Wij hopen dat bij een te rugblik het goede mag overheersen. En dat ook de toekomst nog heel veel goeds te bieden heeft. Dinsdag 21 juni j.l. kwam de Ideeënbus commissie weer bij elkaar om de inge zonden ideeën te bespreken. Een elftal inzendingen werden onder de loupe genomen. De resultaten hiervan willen wij U gaarne mededelen. Idee 13/1962 W. T. Hermans/C. v.d. Poel. Verbetering 300 tons pers. In 1962 werd dit idee, na het door de commissie ingewonnen advies, niet ge schikt geacht voor een beloning. Thans blijkt het in de praktijk toch te wor den toegepast en goed te voldoen. Premie 100, Idee 12/1966 J. de Ruiter. Het infalderen van hoekstalen op deling A 5, tussen sectie 20 en overgangsstuk (brug Caracao). Dit idee is niet nieuw en is reeds meer toegepast. Aanmoedigingspremie 25, Idee 13/1966 H. L. B. F. Bruns. Het wijzigen van de bevestiging van de zgn. stormklepkasten tegen de binnen zijde van de scheepshuid. Dit principe is niet altijd toe te passen, maar waar mogelijk wordt het door de constructeurs gebruikt. Premie f 75, Idee 14/1966 W. aan de Wiel. Een systeem om bedmalpijpen op te stel len voor huidsecties in hal 3. Het idee is niet toe te passen. Methode is onveilig; er zijn echter wel goede gedachten in verwerkt. Aanmoedigingspremie 25, Idee 16/1966 A. Bijl/H. Wolders. Het buiten aftekenen en branden van kim- kiel van spt. 48 tot 108. Geeft inderdaad tijdbesparing en zal dus ook worden toegepast. Premie f 50, Idee 20/1966 A. L. van Leeuwen. Hulpstuk voor het branden van halve ga ten in wrangen, spanten en balken. Is goed bruikbaar, wordt toegepast. Premie 75, Ideeën 17, 18 en 19/1966 kwamen niet voor een beloning in aanmerking. Aangehouden zijn de ideeën 8 en 15/1966. Mede namens mijn vrouw dank ik de Directie, het jubileumfonds, collega's en allen, voor de mooie fruitschaal, cadeau's, bloemen en felicitaties, welke wij bij ons 40-jarig huwelijk mochten ontvangen. J. F. Kerdel J. J. Kerdel-Nijhoff Ondergetekende betuigen hun hartelijke dank voor de mooie fruitmand die zij mochten ontvangen bij hun 60-jarig hu welijksfeest. C. A. Kruse M. Kruse-Bouwer

Het Zeskant | 1966 | | pagina 8